Jeśli masz szerokie biodra, zaokrągloną pupę, rozbudowane uda, a jednocześnie widoczną talię i nieduży biust – te porady skierowane są właśnie do Ciebie! Dowiesz się, jak podkreślać swoje atuty, a jak zakrywać mankamenty figury.

Data dodania: 2013-01-28

Wyświetleń: 1968

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Typ sylwetki typu gruszka określana jest jako jedna z najbardziej kobiecych sylwetek damskich.

Cechy charakterystyczne to dość ciężki dół sylwetki, a szczupła góra. Dobierając odpowiednie fasony, należy skupić się na wyrównaniu proporcji sylwetki oraz zakryciu jej mankamentów.

Jakie fasony wybierać?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kroje spódnic i spodni, ponieważ mogą one optycznie wyszczuplić całą figurę, a z drugiej strony, dobrane nieumiejętnie, mocno ją poszerzyć.

Polecałabym przede wszystkim sukienki z lekko rozkloszowanym dołem, najlepiej z miękkiego materiału, niezbyt sztywnego. Litera „A” będzie idealna, natomiast należy unikać spódnic, sukienek szytych z koła, które mogą dodać biodrom objętości.

Jeśli chodzi o spodnie – proste i delikatnie rozszerzane nogawki będą idealne. Mogą być spodnie w kant, które dodatkowo wyszczuplą nogi. Pamiętaj, że kolory w tej części powinny być stonowane i raczej ciemne, bez wyraźnych deseni i wzorów.

Pod względem kolorystycznym, więcej może podziać się na górze – motywy kwiatowe, wzorki, stosowanie bardziej wyrazistych barw jest mile widziane!

Koniecznie podkreślaj swoje atuty!

Wąskie ramiona, szczupła talia to największe zalety Twojej sylwetki. Dlatego koniecznie je podkreślaj!

Polecam dekolt w łódkę, z lekko odkrytymi ramionami. Gruszka również dobrze wygląda w płaszczykach typu trencz, z paskiem w talii.

Niezależnie od tego, czy masz na sobie spodnie czy spódnicę, zachęcam do wysokich obcasów. Sylwetka będzie wydawała się lżejsza i szczuplejsza, a nogi dłuższe.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena