Nieodzowny element damskiej garderoby. Wiele kobiet kolekcjonuje je i wielbi. Nie każdej z nas jednak pasuje ten sama kształt, kolor i wielkość. Zobacz, jaka torebka będzie najbardziej odpowiednia dla Ciebie! 

Data dodania: 2012-09-28

Wyświetleń: 1304

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mała czy duża?

Wielkość jednak ma znaczenie! Im torebka większa, tym my wydajemy się mniejsze! Jest to ważna wskazówka dla Pań o nieco większych rozmiarach, jak również dla tych bardzo wysokich.

Niekorzystnie przy dużej torbie wygląda bardzo szczupła i drobna sylwetka. Wtedy proponowane są wielkości proporcjonalne do naszej figury.

Jaki kolor?

Kolor dobieramy w oparciu o całą stylizację, w tym inne zastosowane dodatki, takie jak buty, paski itp. Bierzemy pod uwagę również okazję. Przykładowo – rezygnujemy z mocnych, wyrazistych kolorów torebki na spotkaniu biznesowym.

Czarną torebkę w szafie powinna mieć każda kobieta. Jest to najbardziej uniwersalny kolor.

Bardzo modnym kolorem, który troszkę ożywi cały strój, jest odcień karmelowy, ciepły beż, brąz. Pamiętajmy jednak, żeby na co dzień nie stosować połączenia: torebka + buty w tym samym kolorze. Aby nasza stylizacja wyglądała ciekawiej i modniej, bawmy się kolorami.

Jaki kształt?

Kanciasta czy workowata – zależ od naszej figury, jak również okazji. Bardzo kanciaste torebki o sztywnych krawędziach są bardziej klasyczne, eleganckie. Więc muszą być dostosowane do reszty ubioru. W wersji casual świetnie sprawdzą się nieco bardziej miękkie kształty toreb, typu sakwa, worek.

Jeśli masz bardzo wyrazistą urodę o ostrych rysach twarzy, proponuję torby bardziej okrągłe.

Jeśli jesteś niska i kurpulentna – możesz wybrać torbę sztywną, kanciastą, o mocną zarysowanych krawędziach.

Na wielkie wyjście!

Świetnie sprawdzają się mniejsze torebki, jednokolorowe, gładkie, lakierowane. Połysk dodatkowo dodaje nam świeżości, ale pamiętaj – w tym połączeniu buty muszą pozostać neutralne, matowe, a sukienka nie może być z połyskującego materiału.

Licencja: Creative Commons