W sytuacji, gdy wszystkie banki odmówiły udzielenia kredytu z uwagi na negatywną historię kredytową lub brak udokumentowanego źródła dochodów, jedyną opcją pozyskania środków jest pożyczka prywatna pod zastaw nieruchomości. Pożyczki udzielane są bez weryfikacji w bazach  BIG, BIK, KRD.

Data dodania: 2013-02-05

Wyświetleń: 1334

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W czasach kryzysu, gdy banki masowo odmawiają udzielania kredytów, jedyną alternatywą jest pożyczka prywatna pod zastaw nieruchomości własnej lub użyczonej.

Inwestorzy zazwyczaj akceptują wszelkie rodzaje nieruchomości, czyli domy, mieszkania, działki - nawet te, które mają obciążenia na hipotece. W przypadku obciążeń inwestor spłaca je  klientowi, a nadwyżkę wypłaca w formie gotówki lub przelewem na wskazane konto bankowe.

Oprocentowanie takich pożyczek jest relatywnie niskie i zaczyna się od 1,67% miesięcznie.

Pożyczki tego typu są udzielane na okres jednego roku z możliwością wielokrotnego przedłużania pod warunkiem spłaty odsetek.

Dla osób lub firm mających negatywną historię kredytową, jest to obecnie jedyna realna możliwość pozyskania środków na inwestycje. Inwestorzy dają swoim klientom możliwość skorzystania z karencji w spłacie pożyczki, co z kolei pożyczkobiorcy umożliwia swobodne inwestowanie środków.

Procedura udzielania takiej pożyczki jest bardzo prosta - klient przesyła dokumenty na adres poczty elektronicznej inwestora lub pośrednika, oczywiście po wcześniejszym uzgodnieniu warunków, po czym następuje umówienie aktu notarialnego u notariusza i następnie po sporządzeniu tejże umowy notarialnej odbiera pożyczkę w formie gotówki lub przelewem na konto.

Cechą charakterystyczną tego produktu jest minimalna ilość wymaganych dokumentów - zwykle do realizacji pożyczki wystarczy numer księgi wieczystej, akt notarialny, czyli umowa kupna i zdjęcia nieruchomości.

Zabezpieczenie pożyczki stanowi wpis w dział drugi lub w dział czwarty księgi wieczystej, przy czym właściciel ma zawsze możliwość zbycia nieruchomości w trakcie korzystania z pożyczki - w takich przypadkach sporządzana jest umowa trójstronna z udziałem właściciela, inwestora oraz nabywcy. Pożyczkobiorca, który znajdzie nabywcę przed końcem zawartej umowy, uiszcza odsetki tylko za okres korzystania z pożyczki.

Udogodnieniem dla pożyczkobiorcy w całej procedurze jest to, że nie ponosi on żadnych opłat wstępnych - koszty notarialne oraz wszelkie opłaty pokrywa inwestor.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena