Sprawność seksualna to dla każdego faceta sprawa honoru. Mówi się, że każdy prawdziwy mężczyzna zawsze jest w stanie stanąć na wysokości zadania. Niestety: stres, zanieczyszczenie środowiska i nieracjonalny tryb życia odbijają  piętno na jakości życia seksualnego. Czy istnieje zatem jakiś skuteczny preparat na potencję i poprawę libido?

Data dodania: 2012-12-19

Wyświetleń: 1073

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Aby poprawić jakość życia seksualnego, nie trzeba długo szukać sposobu. Rozwiązanie, jak zwykle, przychodzi od natury. Mawia się: “jesteś tym, co jesz”, prawdą jest także stwierdzenie, że jakość życia seksualnego zależy od jakości spożywanego pokarmu.

Dostarczając swojemu ciału odpowiednich substancji, witamin i mikroelementów, każdy ma szansę poczuć się jak Casanova - bez pomocy osławionej już niebieskiej pigułki.

Za potencję i popęd seksualny w męskim organizmie odpowiadają hormony i neuroprzekaźniki. Oczywiście najważniejszym z nich jest testosteron - hormon, który definiuje każdego mężczyznę. To właśnie on gwarantuje wysoki popęd płciowy i sprawia, że kontakty seksualne są częstsze i bardziej satysfakcjonujące.

Aby osiągnąć odpowiedni poziom testosteronu w organizmie, warto regularnie stosować suplementy diety bogate w selen i cynk. Cynk jest niezbędny do produkcji testosteronu, natomiast selen gwarantuje jego prawidłowy metabolizm. Jak wynika z badań naukowych, nawet niewielki niedobór któregoś z tych pierwiastków znacząco obniża sprawność seksualną i popęd płciowy.

Przyswajanie cynku i selenu utrudnia zanieczyszczenie środowiska, spożywanie alkoholu, stres i palenie papierosów - zawarty w dymie papierosowym kadm upośledza przemiany tych pierwiastków, uniemożliwiając ich bioabsorpcję. Jeśli chodzi o selen, jest on usuwany z organizmu przy każdym wytrysku nasienia (gdyż właśnie w płynie nasiennym gromadzą się jego największe ilości).

Aby zwiększyć swój seksualny wigor, warto zastosować preparat na potencję zawierający wymienione powyżej pierwiastki. Optymalnie jest, gdy zawiera także kompleks antyoksydantów (takich jak witamina C, E czy bioflawonoidy). Antyoksydanty nie tylko chronią przed negatywnym działaniem wolnych rodników - usprawniają także przepływ krwi w organizmie, zapewniając optymalną pracę wszystkich potrzebnych po zmroku narządów.

Aby poprawić libido i odsunąć w zapomnienie problemy z erekcją, warto pomyśleć także o zastosowaniu sprawdzonych preparatów roślinnych: preparat na potencję, który cieszy się szczególną estymą, to ekstrakt z żeń-szenia koreańskiego (Panax Ginseng) z powodzeniem stosowany od tysięcy lat w tradycyjnej medycynie Dalekiego Wschodu.

Innym, fantastycznym sposobem na osiągnięcie satysfakcji w łóżku jest regularne przyjmowanie miłorzębu japońskiego (Ginkgo Biloba). Jak zatem działają te rośliny? Dzięki wysokiej zawartości roślinnych bioflawonoidów zwiększają przepływ krwi w naczyniach i, umożliwiając szybszy przepływ tlenku azotu (który uczestniczy w mechanizmie zapoczątkowania i podtrzymywania erekcji), znacznie wydłużają czas zbliżenia.

Jeśli mowa o tlenku azotu - zapoczątkowanie i utrzymanie satysfakcjonującej erekcji jest uzależnione właśnie od jego podaży: podczas podniecenia seksualnego komórki mózgu zaczynają wytwarzać ten właśnie tlenek, który bezpośrednio aktywuje cyklazę guaninową - enzym odpowiedzialny za roszerzenie naszyń krwionośnych w członku i możliwość wystąpienia wzwodu.

Wytwarzanie tlenku azotu uzależnione jest od obecności w organizmie odpowiedniej ilości argininy. Arginina jest zaliczana do grupy aminokwasów endogennych, czyli takich, które organizm może wytwarzać samodzielnie w zależności od potrzeb. Niestety, wraz z wiekiem możliwości syntezy argininy drastycznie maleją - to również jeden z powodów, dla których dojrzali mężczyźni z nostalgią wspominają czasy młodzieńczych podbojów. Na szczęście regularna suplementacja argininy jest w stanie przywrócić normalne wytwarzanie tlenku azotu i zapobiec występowaniu problemów w sypialni.

Ostatnim zagadnieniem, o którym warto wspomnieć, jest niedobór żelaza. Ta częsta dolegliwość także może negatywnie wpłynąć na potencjał seksualny. Niedobór żelaza powoduje gorszy przepływ tlenu w organizmie i zdecydowanie obniża jego możliwości fizyczne. Spadek kondycji wiąże się także z pogorszeniem nastroju, obniżeniem libido i zanikiem satysfakcji z seksu. Nierzadko wystarczy dokonać kilku niewielkich zmian w diecie, uzupełnić poziom żelaza (np. spożywając chude czerwone mięso), aby szybko odczuć zdecydowaną poprawę jakości życia seksualnego.

Podsumowując: na popęd i potencję wpływ ma wiele zróżnicowanych czynników. Nie istnieje jeden magiczny preparat na potencję, jednak korzystając z dobroczynnych właściwości cynku, selenu, żelaza, żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego, można w skuteczny i bezpieczny sposób oddalić od siebie widmo seksualnej niewydolności.

Należy pamiętać, że mikroelementy, witaminy i substancje roślinne nie działają od razu, jednak są wolne od skutków ubocznych towarzyszących wielu środkom sprzedawanym na recepty. Dokonując niewielkich zmian w codziennej diecie, można zlikwidować przyczynę problemu i cieszyć się seksualną sprawnością na długie lata. Czy to nie lepsze niż doraźne i krótkotrwałe rozwiązania?

Piśmiennictwo:

5 Essential Nutrients and Vitamins to Increase Male Libido, Men Health Guide

Selenium, Office of Dietary Supplements

Zinc, Office of Dietary Supplements

Zaburzenia erekcji - fizjologia, epidemiologia, patofizjologia, diagnostyka i leczenie, Roland Dadej

Licencja: Creative Commons
0 Ocena