Jeśli nie masz pomysłów na kreatywne i aktywne spędzanie czasu z rodziną - skorzystaj z możliwości, jakie dają rozgrywki Speedello i Sokieba. Jest to doskonały sposób na wyrwanie dzieci od komputera i zmuszenie ich do aktywności fizycznej i umysłowej. Wspólne wyjście umocni więzi rodzinne, a wygrana da niesamowitą satysfakcję.

Data dodania: 2012-12-05

Wyświetleń: 1641

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Codzienna praca i brak czasu dla rodziny ma szeroki oddźwięk w relacjach między najbliższymi. Łatwo jest się od siebie oddalić - ciężej przywrócić wewnętrzny ład i komunikację. Dlatego też spędzanie każdej chwili razem ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu bliskich relacji i pogłębianiu uczuć rodzinnych. Rodzina to skorelowany organizm, w którym każda komórka odgrywa inną funkcję. Rodzice wychowują dzieci, ale i najmłodsi mogą uczyć swoich opiekunów. Wspólne rozgrywki dają szanse na realizację wszystkich tych kluczowych zagadnień. Łączą one dobrą zabawę z aktywnością sportową, a także wspierają rozwój intelektualny i proces uczenia się, choćby matematyki. Warto skorzystać z inicjatyw wspierających i realizujących powyższe założenia.

Wielu rodziców uważa, że wspólne posiłki i zdawkowe pytania o wyniki w szkole wystarczą do utrzymania więzi. Często okazuje się, że nie znają oni swoich pociech i ich zainteresowań. Jest to wynikiem tego, że od początku nie ingerowali w procesy edukacyjne i rozwojowe swoich pociech. Młodzi chętnie wykorzystują takie zachowania i z wrodzonym sprytem przekładają je na swoją korzyść. Standardem stają się długie godziny spędzane przed telewizorem, czy komputerem. Wzorce pochodzą z samej góry od rodziców. Na ratunek takim rodzinom przychodzą właściwie dobrane dla każdego zestawy gier i zabaw. Czas wolny można bowiem z powodzeniem spędzać aktywnie i łączyć to z edukacją pociech. Doskonałymi przykładami takich rozgrywek są gry Speedello i Sokieba. Są to gry, które w naturalny sposób wspierają rozwój intelektualny i fizyczny całej rodziny tak, że udział w zabawie nie stanowi problemu ani dla starszych, ani dla najmłodszych.

Speedello to gra wielowymiarowa i wielopokoleniowa - do rozgrywek potrzebne są jedynie piłeczka i kubeczki. To doskonała propozycja dla całej rodziny. W zależności od wieku uczestników, może przebiegać na kilku polach - dzieci mogą liczyć liczbę trafień, a także ćwiczyć wykonywanie innych działań matematycznych w zależności od ustalonego wcześniej wyznacznika. Wspierać ich w tym mogą również dorośli. Turnieje Speedello stają się bardzo popularne ze względu na dużą porcję ruchu, polepszenie koordynacji i koncentracji. To doskonała propozycja dla osób, które obawiają się wzrostu wagi zarówno u siebie, jak i u swoich najbliższych. Speedello jawić się może jako swoisty domowy klub fitness. Podobne założenia niesie gra Sokieba - mega kości. Dzięki niej proces nauki przebiega mimochodem, w zakresie podświadomości. Główna energia skupiona jest na niesamowitej zabawie i współzawodnictwie.

Ruch to podstawa, a każdy z nas wie, jak wielkie znaczenie odgrywa dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wzmocniony dużą dozą śmiechu wypad na takie rozgrywki przekona nawet najbardziej opornego antysportowca do wysiłku fizycznego. Procesy uspołecznienia i nauki przebiegają równorzędnie i są również niezwykle ważne. Dzięki takiej aranżacji czasu dzieciaki pokochają sport, ruch i będą lepiej funkcjonować w społeczeństwie. Badania pokazują również, że sport doskonale łączy się z edukacją. Dzięki takim grom jak Sokieba czy Speedello młodzi ludzie lepiej radzą sobie w szkole, szybciej i łatwiej się uczą. Nie odczuwają bowiem presji otoczenia na wykonywanie poszczególnych zadań. Radość zaś z przebywania z bliskimi i wspólne angażowanie się nawet w banalną grę pozwala młodym ludziom dostrzec w swoich rodzicach nie tylko bankomat, ale też ludzi, którzy są naprawdę ważni i mają swoje zainteresowania i hobby. Przykład dany dzieciom będzie procentował w przyszłych latach. Gry te to doskonała propozycja dla dużych i małych, sportowców i antysportowców.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena