Praca w laboratorium, niezależnie od rodzaju badań tam przeprowadzanych, wymaga ścisłej ochrony, dokładności i czystości sprzętów, jak również i urządzeń. W przypadku wyposażenia laboratoriów, jednym z niezbędnych elementów są dygestoria.

Data dodania: 2012-11-12

Wyświetleń: 3634

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 

Spełniają one rolę przeszklonych komór o kształtach szaf, w których znajdują się wentylatory, mające za zadanie wydmuchiwać powietrze z laboratorium, poza jej teren. Jakie działanie i funkcje spełnia profesjonalne dygestorium w laboratorium? Jego zadaniem jest zapobieganie wydostawaniu się szkodliwych substancji do atmosfery. Tego typu maszyna działa tak, by do naszego środowiska, a więc miejsca, które nas otacza, nie wydostawały się żadne trucizny i nieprzyjemnie pachnące gazy. Oczywiście dygestoria chronią przed wszelkimi pożarami i eksplozjami. W jakich laboratoriach dygestorium jest niezbędnym urządzeniem? Tak naprawdę we wszystkich miejscach, gdzie mamy do czynienia ze szkodliwymi związkami, a więc w laboratoriach chemicznych, biologicznych, analitycznych, jak również przy wielu produkcjach przemysłowych. Oczywiście w zależności od jakości sprzętu, takie też może być jego zadanie i ilość pełnionych funkcji. Jeśli chcemy jednak ochronić atmosferę i zabezpieczyć ją przed różnego rodzaju truciznami, w każdym przypadku dygestoria są po prostu obowiązkowe i w nie właśnie należy zainwestować. Istnieją dwa zasadnicze podziały dygestoriów: montowane na stole laboratoryjnym i zintegrowane, a więc posiadające niezależną konstrukcję stalową i zintegrowany blat. W przypadku tych pierwszych montuje się je w danym miejscu na stałe, drugie zaś zapewniają możliwość ich przemieszczania.

Jeśli szukamy dygestorium do laboratorium, warto spojrzeć na pełną ofertę produktów, by wśród szerokiego wachlarza ofertowego wielu producentów znaleźć rozwiązanie stosunkowo tanie i oczywiście jak najlepsze. To stanowi bowiem priorytet zadowolenia i satysfakcji na wiele długich lat i na tym należy się skupić. Bo grunt to dobra inwestycja, inwestycja, która spełni się w swojej roli na lata.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena