Kwadrant przepływu pieniędzy Robert T. Kiyosaki Sharon L. Lechter Poznaj cztery kwadranty przepływu pieniędzy, a dzięki temu zrozumiesz najważniejsze mechanizmy tworzenia dobrobytu. Ta publikacja według zamysłu miała być o zarabianiu. Po kilku godzinach jej istnienia doszedłem do...

Data dodania: 2008-02-09

Wyświetleń: 3573

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kwadrant przepływu pieniędzy

Robert T. Kiyosaki Sharon L. Lechter


Poznaj cztery kwadranty przepływu pieniędzy, a dzięki temu zrozumiesz najważniejsze mechanizmy tworzenia dobrobytu.Ta publikacja według zamysłu miała być o zarabianiu. Po kilku godzinach jej istnienia doszedłem do wniosku, że musi ona raczej być O ZMIANIE SPOSOBU MYŚLENIA O PIENIĄDZACH! Z niemal przerażeniem stwierdzam, że w Polsce panuje okropna, za przeproszeniem, ignorancja w zakresie osobistych czy też rodzinnych finansów.
Kiedy pada hasło ZARABIANIE większości ludzi przychodzi na myśl jedynie ciężka praca na etacie, ewentualnie założenie działalności gospodarczej. A w tym czasie istnieje o wiele więcej skuteczniejszych, korzystniejszych prostszych i przyjemniejszych sposobów legalnie zdobywać potrzebne nam środki.


- Jak osiągnąć finansową niezależność?


Czy zastanawiałeś się kiedyś?


• Jaka jest różnica pomiędzy pracownikiem, a właścicielem biznesu?

• Dlaczego niektórzy inwestorzy generują pieniądze, niewiele ryzykując, podczas gdy inni ledwo "wychodzą na zero"?

• Dlaczego większość pracowników przemieszcza się z jednej pracy do drugiej, podczas gdy inni rezygnują z pracy na etacie, aby zbudować własne imperium biznesu?

• Dlaczego w epoce industrialnej większość rodziców chciała, aby ich dzieci były lekarzami, księgowymi czy prawnikami i czemu w epoce informacyjnej dochody w tych zawodach ulegają degradacji?


Czy wiesz, że każdego roku co najmniej od stycznia do czerwca pracujesz wyłącznie na podatki? Jeżeli masz pożyczkę na mieszkanie, dom lub samochód, następne dwa miesiące pracujesz tylko dla banku. Czas zmienić coś w swoim życiu!


Czy wiesz, że wielu utalentowanych absolwentów wyższych uczelni chce pracować dla ludzi, którzy porzucili studia - takich, jak np.: Bill Gates z Microsoftu, Richard Branson z Virgin Industries, Michael Dell z Dell Computers czy Ted Turner z CNN? To są multimilionerzy, którym dyplomy nie były potrzebne.

Książka, zawierające odpowiedź na te pytania, pomoże Ci znaleźć swoją własną drogę do finansowej niezależności w świecie, w którym zachodzą coraz większe zmiany związane z pieniędzmi.


Generalnie rzecz biorąc, fachowcy od finansów określają 4 źródłą zarabiania pieniędzy. Nie wiem - czy słyszałeś cos o tak zwanym Kwadrancie Przepływu Pieniędzy? Tak on wygląda:
P – Pracownik
S – Samozatrudniony
B – właściciel Biznesu
I - Inwestor


Pracownicy (P) oraz samozatrudnieni (S) znajdują się w lewej części Kwadrantu przepływu pieniędzy. Po prawej stronnie Kwadrantu są osoby, których przychód pochodzi z biznesów (B), będących ich własnością albo z inwestycji (I), których dokonali.

Każdy z nas należy do co najmniej jednej części Kwadrantu przepływu pieniędzy. O tym, w którym kwadrancie się znajdujemy, decyduje to, w jaki sposób zarabiamy pieniądze. A które kwadranty generują Twój przychód?Chcesz wiedzieć więcej, myśleć i wzrastać w bogactwie


Licencja: Creative Commons
0 Ocena