Kosmetyki czyszczące to jeden z rodzajów kosmetyków, wyodrębniony z uwagi na pełnione przez nie funkcje.  Do kosmetyków czyszczących zalicza się produkty, których zadaniem jest utrzymanie ciała w czystości.

Data dodania: 2012-09-24

Wyświetleń: 3191

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

 

Mogą to być na przykład: mydła, płyny do kąpieli, szampony, żele, czy peelingi. Posiadają one przede wszystkim funkcje higieniczne i są jednym z elementów profilaktyki zdrowotnej.

Środki czyszczące wspomagają usuwanie niepożądanych substancji z ciała człowieka. Są skutecznym sposobem na utrzymanie higieny osobistej oraz zapobiegają przykrym zapachom. Stosowane codziennie, podczas regularnych zabiegów kąpielowych, stały się podstawowym wyposażeniem każdej łazienki.

Systematyczne używanie kosmetyków czyszczących pozwala właściwie zadbać o skórę. Celem korzystania z tego rodzaju produktów jest usunięcie z powierzchni ciała zanieczyszczeń takich, jak kurz, bakterie, pot, czy złuszczony naskórek. Kąpiel nie tylko pomaga skórze dobrze funkcjonować, ale także wpływa kojąco na cały organizm.

Zabiegi oczyszczające, przy zastosowaniu dobrze dobranych kosmetyków, zarówno odświeżają ciało, jak i doskonale relaksują oraz poprawiają nastrój. Zwykła kąpiel z wykorzystaniem aromatycznych żeli, czy płatków mydlanych może zamienić się w prawdziwe spa. Używanie wartościowych produktów do codziennej higieny pozwala zachować zdrowy wygląd i zwiększyć komfort życia.

A więc higiena ciała to nie tylko codzienna kąpiel, ale też właściwie dobrane kosmetyki. Odpowiednio dopasowane żel, czy mydło dokładnie oczyszcząją skórę, ale także  nie powodują przesuszenia i efektu ściągania. Szybki prysznic może być chwilą relaksu i odprężenia oraz okazją do tego, aby zapewnić skórze prawidłowe nawilżenie i dodatkową pielęgnację.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena