Najbardziej popularnym przykładem sposobu zarabiania przez Internet są niewątpliwie programy partnerskie. Odkąd zaistniały w sieci, cieszą się niesłabnącą popularnością. Co takiego sprawia, że ten sposób zarabiania pieniędzy wciąż przyciąga nowych ebiznesmenów?

Data dodania: 2012-09-19

Wyświetleń: 509

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

1. Przede wszystkim to możliwość zarabiania pieniędzy, nie wychodząc z domu. Siedzisz przed komputerem, promujesz stronę lub produkty i przeglądasz statystyki, a pieniądze płyną na konto.

Wszystko się zgadza, ale pamiętaj! Bez własnego zaangażowania i konsekwencji w działaniu prawdopodobnie nic nie zarobisz i będziesz tylko kolejnym zarejestrowanym uczestnikiem programu. Jeżeli nie będziesz myślał w kategorii: "to mój własny biznes", to szanse na jakikolwiek zarobek sprowadzają się do zera!  Nie wierz w magiczne reklamy: "Zarabiaj już dzisiaj 2000 zł na miesiąc!". Jeżeli chcesz zarabiać takie pieniądze w danym miesiącu, musisz poszukać pracy na etat. Natomiast jeżeli pomyślisz o takich zarobkach za jakiś czas, za kilka miesięcy, to jest oczywiście szansa, że będziesz tyle zarabiać. I wracamy do początku akapitu: jeżeli się w to działanie zaangażujesz! 

2. Działalność w programie partnerskim nie wymaga zarejestrowania własnej działalności gospodarczej. Firmy określają zasady rozliczania i wypłaty pieniędzy w swoich regulaminach. Wypłaty mogą być tygodniowe, miesięczne, po przekroczeniu określonego pułapu zarobionych pieniędzy.

3. Jest to biznes dla każdej pełnoletniej osoby. Nie ma żadnego znaczenia, gdzie mieszkasz, jakie masz doświadczenie zawodowe i wykształcenie. Wystarczą tylko chęć zarabiania i połączenie z Internetem.

4. Uczestnicząc w programie partnerskim, nie musisz zakładać swojego sklepu, magazynować produktów. Jesteś tylko pośrednikiem. Całą resztą, wysyłką towarów, podatkami, reklamacjami, zajmuje się podmiot prowadzący sprzedaż.

5. Twoja praca polega TYLKO na reklamowaniu i polecaniu oferowanych produktów lub określonej witryny internetowej. I co fajne, nie musisz znać wszystkich produktów lub być ekspertem w danej dziedzinie. Oczywiście, warto wiedzieć, co się promuje, ale nikt nie wymaga od Ciebie szerokiej wiedzy. Jest to potrzebne, jeżeli promujesz dany towar, sklep lub usługę na blogu czy na innych portalach tematycznych lub społecznościowych. Wówczas wymagana jest od Ciebie wiedza w temacie, w którym się wypowiadasz. I od razu warto zaznaczyć, że nie jest to łatwa sprawa zaistnieć w sieci w programach partnerskich, przebić się przez "całą masę" internautów chcących zarobić pieniądze w ten sposób. Jednakże, jeżeli to uda Ci się zrobić, będziesz zarabiać...

Krótka uwaga na koniec. Nie promuj wszystkiego, skup się na produkcie lub kilku produktach, będzie Ci łatwiej dotrzeć do wybranego klienta.

6. Jest to biznes, który nie wymaga wkładu finansowego. W każdym razie na samym początku działalności. Nie potrzebna Ci jest gotówka na start, można zacząć naprawdę od zera. W okresie późniejszym, gdy zaczniesz generować zyski, warto się zainteresować płatnymi formami reklamy. Na samym początku możesz promować produkty wśród własnej rodziny, znajomych, jak również sam możesz je kupować (zapłacisz taniej). Nie zapominaj o blogach, a jeżeli potrafisz tworzyć strony internetowe, możesz utworzyć taką na darmowym hostingu.

7. Wiele programów partnerskich udostępnia swoim partnerom wszelkiego rodzaju pomoce: darmowe ebooki, porady, szybki kontakt mailowy. W przypadku ebooków jest to istotne z tego powodu, że otrzymujesz sprawdzony model działania. Jeżeli ktoś osiągnął sukces, stosując się do wiedzy w niej zaprezentowanej, to dlaczego Ty nie miałbyś podążyć tą samą drogą?

8. Dochód pasywny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby działać w programie partnerskim i pracować na etacie. Jeżeli masz stałą pracę, możesz traktować zarabianie w programie partnerskim jako dodatkowy dochód. Śpisz, a twój biznes generuje zyski, to jest właśnie dochód pasywny.

9. Praca przez Internet biznesem dla osób bezrobotnych? Jak najbardziej! Nie masz pracy, wciąż szukasz! Świetnie! Nie poddawaj się! Jeżeli jednak dysponujesz czasem wolnym, to naprawdę warto rozpocząć przygodę z programem partnerskim! Dzięki współpracy nauczysz się nowych rzeczy, nabędziesz nowe umiejętności i stworzysz sobie szansę na zarabianie pieniędzy przez Internet.

O zaletach programu partnerskiego można by napisać dużo więcej. Prawdziwą rekomendację dla nich będzie moment, kiedy zobaczysz na swoim koncie partnerskim pierwszą naliczoną prowizję. I wówczas zrozumiesz, że warto było poświęcić swój czas i zaangażowanie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena