Tak łatwo jest utożsamić zarabianie w domu z łutem szczęścia. Często myśli się o kimś „udało mu się” – takie podejście uspokaja umysł i karmi go złudzeniem, że osiągnięcie sukcesu w zarabianiu w domu, zależy tylko i wyłącznie od szcześcia. 

Data dodania: 2019-03-19

Wyświetleń: 1634

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

W rzeczywistości jest tak, że dosyć łatwo przewidzieć czy odniesiesz sukces w zarabianiu w domu. Jest wiele czynników składających się na sukces zarabiania w domu. Poniżej kilka wskazówek na co szczególnie zwracać uwagę, aby z sukcesem zarabiać z domu.

1) Nie szukaj wymówek, aby czegoś nie zrobić. Nie usprawiedliwiaj się sam przed sobą. Zarabianie w domu to trudna praca, a najtrudniejsza jest na początku kiedy zmagasz się z własnym wygodnictwem i niewiedzą. A kiedy rezultaty nie przychodzą szybko, łatwo jest się zniechęcić i zaczynają się wymówki. Brak pieniędzy, brak czasu, zła pogoda, boląca głowa itd. Wymówki powodują, że lepiej się czujesz podejmując decyzję o rezygnacji. Kiedy zauważysz pojawianie się wymówek jest to sygnał, że tuż tuż za rogiem jest również myśl – czasem nieświadoma – o rezygnacji. Nie możesz wtedy rezygnować, nie teraz.  

2) Nie koncentruj się na swoim genialnym produkcie lub usłudze, ale na tym czego potrzebuje rynek. Sprzedawaj rozwiązanie problemu. I nie ma to znaczenia, czy chcesz przejść na zarabianie w domu w ramach pracy zdalnej, czy zarabiania online, czy zarabiania w ramach network marketingu – zawsze sprzedawaj rozwiązanie.

3) Skup się na swojej pasji i planach, a nie na pieniądzach, a ściślej na łatwych pieniądzach. Szukając różnych możliwości bardzo łatwo dać się złapać na różnego rodzaju dziwne pomysły typu „wzbogać się szybko”. Nie twierdzę, że całkiem należy wyeliminować myślenie o pieniądzach – twierdzę, że należy je mądrze wkomponować w swoją pasję. Jednak pierwszym krokiem do sukcesu jest wiedzieć co jest twoją mocną stroną, co lubisz robić i co jest twoją prawdziwą pasją.

4) Przygotuj sobie plan marketingowy, który wprowadzisz do swojej codziennej rutyny, a który będzie związany z budowaniem relacji z potencjalnymi klientami. Jeśli ludzie nie mogą do ciebie trafić, nie mogą też od ciebie kupić. Nie licz też na to, że sprzedaż dokona się przy pierwszym kontakcie, ten akt dokona się dopiero po zdobyciu zaufania potencjalnych klientów.

5) Koncentruj się na czynnościach, które dają pieniądze. Praca w domu, zwłaszcza gdy robisz to samodzielnie, to bardzo pracochłonne zajęcie. Jednak nie wszystkie czynności jakie wykonujesz są bezpośrednio związane z zarabianiem pieniędzy. Przeszukiwanie Internetu w poszukiwaniu ciekawych tematów, sprzątanie biurka, kolejne telefony towarzyskie, choć miłe i potrzebne, nie są raczej związane z zarabianiem pieniędzy. Kiedy poprzedniego dnia robisz listę najważniejszych rzeczy do zrobienia na jutro, zwracaj uwagę na to, aby były to rzeczy związane z zarabianiem. Te rób w pierwszej kolejności, do pozostałych możesz zawsze kogoś wynająć.

Zarabianie w domu z sukcesem jest dostępne dla każdego, kto zechce poświęcić wystarczająco dużo czasu, aby ten sukces osiągnąć. Konieczne jest planowanie, weryfikacja planów i koncentracja na właściwych zadaniach.

Pamiętaj, że działając w domu i podejmując decyzję o zaangażowaniu się w firmę MLM, robisz to, aby budować swoją finansową niezależność. W tym celu trzeba dobrze wybrać firmę, sponsora, traktować ten biznes jak biznes i nauczyć się jak działać skutecznie.      

Licencja: Creative Commons