Wraz z rozwojem cywilizacji, postępem technicznym oraz rozwojem medycyny, nastąpił znaczny rozwój w dziedzinie planowania poczęć. Ziołowe napary zostały zastąpione przez hormonalne środki antykoncepcyjne a dawny pierwowzór prezerwatywy został zastąpiony przez o wiele skuteczniejszy, bezpieczniejszy i bardziej higieniczny produkt – prezerwatywę lateksową. Nikt jednak jeszcze nie przypuszczał, że sama antykoncepcja ma kilka pozytywnych „skutków ubocznych”.
Po pierwsze, sama prezerwatywa, oprócz zabezpieczenia przed niechcianą ciążą, chroni także przed chorobami wenerycznymi, tak popularnymi w rozwiniętych społecznościach. Zakażenia HIV, rzeżączką czy też kiłą są skutecznie ograniczane właśnie za sprawą prezerwatyw. Jak widać, ta lateksowa bariera oprócz blokowania plemników, skutecznie blokuje także kontakt z bakteriami i wirusami. Dzieje się to za sprawą budowy molekularnej samego lateksu – odległości między cząsteczkami lateksu są tak małe, że nie przenika przez nie nawet najmniejszy wirus.
Hormonalna antykoncepcja także okazuje się mieć pozytywny wpływ na organizm kobiety. Odpowiedni dobór pigułek potrafi poprawić stan skóry, zwiększa odporność organizmu na infekcje bakteryjne, a także, co jest wynikiem ostatnich badań medycznych – skutecznie ogranicza liczbę zachorowań na raka szyjki macicy.
Metody antykoncepcji na przełomie ostatnich dziesięcioleci uległy diametralnym zmianom. Nikt nie przypuszczał jednak, że poza swoją podstawową funkcją, będą także stały na straży naszego zdrowia. Można zatem śmiało powiedzieć, że antykoncepcja zapewnia nam ochronę na wielu frontach.
Zielona herbata od lat budzi kontrowersje, jeśli chodzi o jej wpływ na nawodnienie organizmu. Jedni twierdzą, że działa jak diuretyk, inni uznają ją za doskonały napój wspomagający utrzymanie odpowiedniego poziomu wody. Jak jest naprawdę? Odpowiedź nie jest tak jednoznaczna, jak mogłoby się wydawać.