Oferty na wortalach z zakupami grupowymi bywają naprawdę świetne. Na nieszczęście, nie zawsze cechują się one przejrzystością. Występują praktyki, w przypadku których należy nie dowierzać w sprawiedliwość oferenta.

Data dodania: 2012-06-26

Wyświetleń: 2470

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiele ludzi natrafiło na takie promocje i, niestety, nie byli oni zadowoleni z postaci tematu oferty. Wskazane jest, aby przestrzegać się przed tego typu oszustwami. Warto zapoznać się z częstymi ‘trikami’, a na pewno zminimalizujemy groźbę przykrej niespodzianki.

Kluczowym elementem jest kunszt czytania takich propozycji. Na ogół sugerujemy się ogromnym sloganem ‘… za pół ceny!’ albo ‘…o 80 procent taniej!’. To wydaje się pięknie i nic pejoratywnego w tym, że przyciąga to naszą uwagę. Należy jednakowoż dogłębnie przekartkować tekst ogłoszenia oraz poszukać nieco informacji na temat oferowanej usługi.

Przestrzeże to nas przed złą praktyką utajania cen na stronach zakupów grupowych. Zawyża je się celowo po to, ażeby zaoferować kontrahentowi cenę teoretycznie zredukowaną o przedstawioną wartość procentową. Jeśli zetkniemy się z ogólnodostępnym cennikiem tych usług, to bez wątpienia dostrzeżemy, kiedy coś będzie nie w porządku. Bywa tak, że promowane posługi stanowią bezpłatny pakiet. To wyjątkowo dotyczy usług stomatologicznych! Należałoby więc zwrócić na to uwagę.

Mnóstwo osób decyduje się także na ogłoszenia podróżnicze. Co niektóre z nich są rzeczywiście interesujące oraz korzystne. Niestety, sporo z nich trzeba odpowiednio przekalkulować. Okoliczności oferty promocyjnej mogą być nadzwyczaj niepozytywne, nawet w przedstawionej cenie. Bo co to za atrakcja jechać na wycieczkę, gdzie za wszelkie posiłki, trunki czy specjalną atrakcję musimy bardzo wiele płacić. Czasem bardziej opłaca się skorzystać z atrakcji normalnego biura turystycznego.

Powyższe przykłady stanowią (na szczęście!) jedynie niewielki procent z sprzedawanych usług oraz produktów. Nie jest to antyreklama promocji grupowych, a wyłącznie drobna instrukcja tego, aby rozsądnie z nich korzystać. Pamiętajmy, że na oszustwo możemy natknąć się w każdym miejscu!

Licencja: Creative Commons
2 Ocena