0 głosów
Pobierz artykul
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
1048 razy czytane
0 przedrukowany
Creative Commons Licencja

Z ofert banków korzysta zdecydowana większość Polaków. Przeważanie sięgamy po oferty podstawowe, które pozwalają nam przykładowo otrzymywać środki z naszego wynagrodzenia na konto bankowe. Korzystamy również z innych usług.

Dla klientów jednak szczególnie wygodą usługą okazuje się być korzystanie z kart bankomatowych. Prosta funkcjonalność, która mocno odmieniła zasady płatności w naszym życiu. Karta debetowa zmieniła nasze zasady rozliczeń. Teraz nikt już nie trzyma dużych sum pieniędzy w swoim domu - nasze środki znajdują się na bezpiecznym rachunku bankowym, z którego możemy wypłacić dowolne, ustalone wcześniej sumy pieniędzy, o ile tylko posiadamy dostęp do bankomatu. Brak płatności gotówkowych doprowadził do tego, że bardzo mocno ograniczyły się kradzieże polegające na rabowaniu domów. Teraz po prostu złodzieje nie mają już po co to robić, bo dla kradzieży sprzętu nie ma to sensu.

Wracająć jednak do omawianego tematu - karty debetowe pozwalają dokonywać płatności za dowolen usługi w sklepach, marketach oraz innych miejscach. Tak więc w praktyce nie musimy posiadać środków przy sobie - obsługę kart gwarantuje zdecydowana większość polskich sklepów - w zasadzie tylko nieliczni, nie mają takiej możliwości. Biznes musiał się dopasować do oczekiwań klientów - pomimo tego, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami każdej transakcji w sklepach. Tak więc korzystanie z kart bankomatowych możemy uznać za standard w Polsce - korzysta z tego zdecydowana większość Polaków i zapewne grono korzystających będzie dalej, stale się powiększało. Wszyscy przecież szukamy usług, które gwarantują nam wygodę, jak również święty spokój - nie chcemy przecież myśleć nad tym, czy złodzieje ukradną nasze oszczędności z domu.

Licencja: Creative Commons