Małe, ciekawie i estetycznie wyglądające elementy przyciągają wzrok znacznie bardziej niż duże i proste. Potwierdzeniem tych słów są małe, ale za to funkcjonalne naklejki samoprzylepne. Spotykamy je w wielu czasem nietypowych miejscach. Używają ich kibice klubów piłkarskich, a także mnóstwo firm zajmujących się produkcją.

Data dodania: 2012-06-14

Wyświetleń: 1077

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zbierają je kolekcjonerzy, a dzieci znajdują w paczkach chipsów. Naklejki są ciekawą formą promocji działalności, a także wydarzeń kulturalnych oraz imprez. Dostarczają mnóstwo radości dzieciom oraz idealnie nadają się do ozdabiania praktycznie każdej powierzchni.

Naklejki kolekcjonerskie i trójwymiarowe

Ich produkcją zajmują się drukarnie, które tworzą także wiele elementów reklamowych, takich jak ulotki, wizytówki czy plakaty. Naklejki samoprzylepne występują w wielu rodzajach. Dzięki nowoczesnym urządzeniom można stworzyć praktycznie każdą grafikę o wybranej wielkości. Klej, który służy do umieszczania na powierzchniach płaskich, jest bardzo wytrzymały, jednak często zależy to od ogólnej jakości materiału. Pomysłowo wykorzystane zostały przede wszystkim w branży reklamowej. Niektórzy zbierają umieszczone na nich zdjęcia piłkarzy, jeszcze inni klubowe herby. Wypukłe naklejki 3d posłużyły głównie za materiał pod logo firm związanych z branżą komputerową i elektroniczną. Wystarczy rzucić okiem na swój komputer bądź inne urządzenie elektroniczne, takie jak odtwarzacz DVD czy wieża, by znaleźć choć jedną z nich.

Alternatywa dla drukowanych etykiet

Każdy produkt musi posiadać na opakowaniu tabelkę bądź spis elementów, które zawiera. Zamiast drukować je na opakowaniach, wystarczy stworzyć odpowiednie etykiety samoprzylepne. Jest to duża oszczędność pieniędzy, ale także czasu. Opakowanie wygląda wtedy znacznie bardziej przejrzyście i estetycznie. Możemy umieszczać je na dowolnym rodzaju opakowań. Nowoczesna naklejka nie jest już tak podatna na uszkodzenia mechaniczne oraz wodę. Papier, na którym jest drukowana, pokryty jest folią, zaś klej potrafi trzymać naprawdę mocno, o czym każdy z nas pewnie nie raz się przekonał, próbując ją odkleić bez użycia wody.

Licencja: Creative Commons