Od mniej więcej 3 lat wszędzie słychać jedno, wciąż powracające słowo - KRYZYS. Nagłe podwyżki cen żywności, coraz droższa benzyna i ropa, coraz mniej miejsc pracy i brak podwyżek, a na to wszystko jedno tłumaczenie - kryzys.

Data dodania: 2012-06-19

Wyświetleń: 1376

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy kryzys to tylko mit?

Niestety, jak byśmy nie chcieli zaprzeczać czy myśleć pozytywnie, kryzys jest i pozostawia po sobie ślad. Sprzedaż firmy czy nawet sprzedaż spółki to powszedniość. Fuzje i przejęcia dużych marek i spółek giełdowych to norma doby kryzysu. Zamykają się firmy rodzinne, które sprawnie funkcjonowały przez pokolenia, zamykają się cale korporacje - kryzys nie oszczędza nikogo. Nierzadko konsekwencją kryzysu jest zmniejszenie miejsc pracy przy dotychczasowym, stałym tempie pracy. Efekt tego jest taki, że pracownik zostaje obciążony obowiązkami swojego zwolnionego kolegi, a jego pensja pozostaje bez zmian. W konsekwencji jest przemęczony i niezadowolony, bo kto by chciał pracować za dwóch, dostając jedną, niezbyt atrakcyjną, pensję.

Walczyć z kryzysem czy się poddać?

Wielu przedsiębiorców i właścicieli dużych firm postanawia podjąć walkę i przezwyciężyć kryzys. Zaciągają kredyty, inwestują w nowe sprzęty i produkty, rozwijają wachlarz swoich usług i chcą udowodnić wszystkim i sobie, że ich kryzys nie dotknie. Niestety, takie zabiegi nie zawsze przynoszą rezultaty. Ich chęć walki z kryzysem i nie poddawanie się przeciwnościom losu są godne pochwały, jednak nie zawsze naśladowania. Czasami sprzedaż firmy czy sprzedaż spółki to najlepsze, co może zrobić przedsiębiorca czy prezes. Warto pamiętać, że czasami trzeba wybierać pomiędzy rozwiązaniem złym a gorszym. Szczególnie właściciele rodzinnych firm nie chcą oddawać bez walki swej działalności, do której wzrostu przyczynili się członkowie całej rodziny, a nawet kilku pokoleń. Jednak czasami mniejszym złem będzie sprzedaż firmy i ponowne zainwestowanie, tym razem w inny biznes. Poza tym lepiej zakończyć działalność firmy z godnością, gdy jeszcze jest co zamykać, niż konieczność ogłoszenia bankructwa lub wyprzedawanie sprzętów firmowych z powodu długów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena