Czy masz w salonie wielką, pustą ścianę, która aż się prosi o jakąś aranżację? A może chcesz tchnąć nowe życie w stary mebel? W obu przypadkach mogą Ci pomóc naklejki samoprzylepne. To bardzo uniwersalny rodzaj ozdoby, którą z łatwością dopasujesz do wystroju swojego mieszkania i oczywiście do swojego gustu. 

Data dodania: 2020-07-23

Wyświetleń: 632

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Naklejki samoprzylepne, czyli sprytna dekoracja wnętrz

Możesz zdecydować się na naklejki samoprzylepne do salonu, do kuchni, do pokoju dziecięcego, a także ozdobić nimi meble, lodówkę czy nawet lustro. Dostępnych jest tak wiele różnych wzorów, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Naklejki samoprzylepne na ścianę

Może się zastanawiasz jakie naklejki wybrać do salonu albo do pokoju dziecięcego? Jeśli chcesz, żeby naklejka stanowiła tylko dyskretną ozdobę, wybierz kolor, który nie będzie bardzo kontrastował z kolorem ściany. Wiele osób stawia na duże dmuchawce, motywy zwierzęce albo kwiatowe lub napisy. Można też zdecydować się na odważniejsze naklejki 3D. Często przedstawiają wyłom w muszę a w niej zdjęcie przyrody.

Także dzieci z pewnością ucieszy duża naklejka z bohaterem ulubionej bajki na ścianie w ich pokoju. Do pokoju dla chłopca mogą też sprawdzić się naklejki samoprzylepne z piłkarzami albo samą piłką nożną lub z samochodami. Dziewczynkom często bardziej podobają się motywy z motylkami albo baletnicą. Oczywiście każdy rodzic, który dobrze zna swoje dziecko, wie czym się interesuje i może też wybrać wzór odpowiadający pasjom dziecka.

Naklejki samoprzylepne świetnie sprawdzają się też jako dekoracja w kuchni lub w jadalni. Tematycznie pasują tu wzory związane z kawą, jedzeniem, przyprawami. Albo napisy nawiązujące do jedzenia.

Jak widać możliwości jest wiele. Naklejki na ścianę mogą być mała, a mogą być też duże. Mogą stać się dominującą dekoracją w pomieszczeniu, ale mogą też być tylko subtelnym akcentem. Wszystko zależy od Twoich wyobrażeń i oczekiwań.

Naklejki samoprzylepne na meble

Hitem okazują się też nowoczesne naklejki na meble. Wcale nie muszą to być czarne kotki.. Możesz wybrać rustykalny albo nowoczesny wzór i nakleić na szuflady komody. W internecie znajdziesz mnóstwo przykładowych zdjęć i inspiracji. Nic tylko czerpać! Oczywiście naklejki będą się trzymać tylko gładkiej powierzchni, więc nie każdy mebel będzie odpowiedni.

Wiele osób dekoruje też lodówkę w kuchni, naklejając na nią wzór z motywem kwiatowym lub np. nawiązującym do kawy czy jedzenia. Inni kupują naklejki na lustro. Oczywiście wybierają naklejki niewielkich rozmiarów, żeby nadal móc się swobodnie przeglądać. Jak widać naklejki samoprzylepne mają naprawdę wiele zastosowań.

Naklejki – wygodna i tania ozdoba

A dlaczego do ozdoby ścian, mebli czy lustra warto wykorzystać naklejki? Po pierwsze, są tanie. Ich cena jest naprawdę niska, więc można osiągnąć spektakularne efekty niewielkim kosztem. Po drugie, wybór wzorów jest przeogromny, a zawsze można też zaprojektować własną naklejkę tak, żeby pasowała idealnie do naszych wyobrażeń albo wymiarów ściany. Po trzecie, naklejkę łatwo samodzielnie przykleić. Nie trzeba do tego szczególnych narzędzi ani wielkich umiejętności. Każdy sobie poradzi z tym wyzwaniem. Co najwyżej w przypadku większych naklejek potrzebna będzie jeszcze jedna para rąk do pomocy. No i po czwarte, możesz obejrzeć wzory przez internet, a potem po prostu któryś zamówić. Nie musisz jechać do sklepu, wszystko możesz załatwić zdalnie. W czasie pandemii ma to duże znaczenie. To gdzie Ty znajdziesz miejsce na naklejki w Twoim domu?

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena