Wprowadzone na początku kwietnia nowe limity dla nieruchomości w  Warszawie spowodowały, że dopałaty do nieruchomości w ramach programu rodzina na swoim, w istocie przestały istnieć. Taka sytuacja była oczekiwana, ale dopiero na koniec tego roku.

Data dodania: 2012-04-24

Wyświetleń: 1274

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wprawdzie teoretycznie program rodzina na swoim w dalszym ciągu istnieje, ale jest fikcją. Cóż z tego, że program działa, skoro nie można z niego skorzystać? Limit cen za nieruchomości z rynku wtórnego obniżono poniżej 5 tysięcy złotych za metr kwadratowy, co w przypadku Warszawy jest wartością symboliczną. Tym samym tysiące młodych polskich rodzin, mogą się już pożegnać z kredytami na preferencyjnych warunkach. Przyjdzie im płacić w każdym miesięcu znacznie wyższe raty, niż musieli to robić korzystający z kredytów w poprzednich latach. Przypomnijmy, że program rodzina na swoim to finansowanie połowy kosztów odsetek od poszczególnych rat kredytowych. Klienci w ten sposób oszczędzali na całym kredycie nawet 40 tysięcy złotych.

Wraz z końcem 2012 roku również w teorii rodzina na swoim przestanie już istnieć. Bez wątpienia był to jeden z najlepszych pomysłów rządu, jeśli chodzi o poprawę możliwości Polaków co do startu  w dorosłe życie. Możemy się spodziewać, że rząd będzie próbował zaproponować jakąkolwiek alternatywę, ale na pewno nie będzie już to rozwiązanie, które będzie obciążało tak mocno budżet, jak robił to program rodzina na swoim.

Rok 2012 dla korzystających z kredytów nie wygląda najlepiej. Kredyt gotowkowy coraz droższy i trudniej dostępny. Brak dopłat do kredytów hipotecznych, a do tego jeszcze wysoka inflacja. Tak niestety przedstawiają się realia życia w Polsce w roku 2012. Pozostaje nam tylko czekać na istotne zmiany.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena