Rozpoczynając bransoletkowanie przygotuj kilka kolorów nici o długości około 1 metra. Musisz je przypiąć do poduszki, żeby wzór wyszedł równo i prawidłowo. Wszelkie błędy w supełkach widać od razu, także nie pomijaj tak drobnej czynności jak prawidłowe rozłożenie nici oraz przygotowanie miejsca, gdzie będziesz wyplatała bransoletki.
Metod na samodzielnie zrobioną bransoletkę jest wiele, a wszystko zależy od ilości posiadanych przez ciebie materiałów i czasu - liczy się również technika oraz talent. Przy odrobinie wprawy wypleciesz na bransoletce wzory, zygzaczki i ciekawe napisy. Dlatego też przed rozpoczęciem pracy zapoznaj się z daną metodą i wzorem, a wtedy z pewnością pracochłonna czynność stanie się o wiele łatwiejsza.
Niektóre wzory bransoletek mogą być wykonane tylko przez osoby zaawansowane w wyplataniu, dlatego wnikliwie przestudiuj wzór jaki masz wykonać. Może to być pepitka, spirala, jodełka i mnóstwo innych. Ucząc się tego, jak się robi bransoletki z muliny, wzoruj się na osobach doświadczonych, które mają niezawodne sprawdzone sposoby na problemy z nićmi czy też jakimikolwiek błędami w powstającym wzorze oraz w przedłużaniu nici muliny. Nie zapomnij też o ciekawym wykończeniu bransoletki, na przykład warkoczykami czy pętelkami.
Bransoletki z muliny są często przedmiotem wymiany między młodymi dziewczynami. Ostatnio można też nabyć te cudeńka na internetowych stronach, które tworzą blogerki chcące podzielić się pasją oraz tym, jak wykonać takie bransoletkę z nitek. Taka bizrożuteria biona w wolnej chwili po pewnym czasie może mieć także wartość sentymentalną.
Jesień kojarzy się raczej z szarością i melancholią, ale powiedzmy to sobie szczerze: to w dużej mierze nasza zasługa. Zamiast decydować się na ożywiony, pogodny strój, wbijamy się w tę smętną szarość. A tak wcale być nie musi!