Pierwszą i często pojawiającą się bolączką skórną u wielu maluchów jest ciemieniucha. Pożółkłe łuszczące się skorupki na skórze głowy pojawiają się w pierwszych dniach po narodzinach. Jest to symptom niedojrzałych gruczołów łojowych. Ciemieniuchy nie należy usuwać przez zdrapywanie, łuszczącą się skórę powinno się pielęgnować i kremować, a po umyciu wyczesywać mięciutką szczotką.
Innym problemem ze skórą, który występuje u większości noworodków, jest zbytnie przesuszenie. Istnieją takie obszary na stopach, zgięciach rąk czy nóżek, które narażone są na utratę nawilżenia, a ponieważ nie ma tam gruczołów łojowych, które odpowiedzialne są za właściwą warstwę lipidową, skóra przesusza się i złuszcza. Kolejnym kłopotem są „potówki”, czyli drobne, jasnoczerwone krosteczki wypełnione przezroczystym płynem. Często matki, pragnąc chronić maleństwo przed przeziębieniem, ubierają je nieodpowiednio do pogody.
Trądzik niemowlęcy to kolejna udręka maluchów. Są to wypryski na buzi - czerwone, drobne, które są rezultatem problemów z hormonami. Są rezultatem tego, że w organizmie dziecka znajdują się jeszcze hormony rodzicielki. Najczęściej zanikają same, lecz warto je natłuszczać kremami specyfikami i wycierać watką z wodą. Malutkie dzieci najczęściej mają kłopoty z wrażliwością skóry. Wystarczy nieodpowiedni proszek piorący albo jakiś składnik alergizujący w kosmetyku czy pokarmie, a natychmiast pojawia się podrażnienie.
Dlatego kosmetyki do pielęgnacji dziecka są osiągalne w najszerszej gamie asortymentowej i w niskich cenach. Dermokosmetyki, które odbudowują skórę i natłuszczają ją zarazem są świetne dla każdego malca. Łagodzą stany zapalne, likwidują świąd, a także odtwarzają warstwę hydrolipidową. W sklepikach dla maluchów także je kupimy, ale nie ma tam tak szerokiego wyboru. Apteka internetowa to wymarzone miejsce, gdzie można spokojnie, w zaciszu swojego domu przeczytać wiadomości o każdym artykule i przemyśleć decyzję kupna. Oprócz emolientów, kosmetyków do pielęgnacji, wspomagaczy diety czy witamin, w aptece takiej można zakupić tanie leki, a zanim kupimy - poczytać ulotkę albo obadać poglądy i opinie pozostałych nabywców.
Karmienie piersią zwiększa zapotrzebowanie kaloryczne, ponieważ organizm potrzebuje energii do produkcji mleka. Mimo że wiele kobiet chce szybko wrócić do swojej sylwetki sprzed ciąży, należy podchodzić do tematu odchudzania z ostrożnością, zwłaszcza podczas laktacji. W niniejszym artykule omówimy, czy diety niskokaloryczne są bezpieczne i skuteczne w tym okresie.