Golenie zarostu dla większości panów jest okropieństwem. Skóra na twarzy jest subtelna, wrażliwa, a wszelkie nierówności ograniczają poruszanie się maszynki. Chociaż niejeden wolałby omijać tę część porannej toalety – niestety, jest to przykra konieczność.

Data dodania: 2012-03-28

Wyświetleń: 4133

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

-2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dziś zarost jest akceptowalny wyłącznie na wakacjach lub kiedy jest estetyczny i wystylizowany. Jakimi maszynkami się golić? Kiedyś powszechnie golenie odbywało się w warsztacie fryzjerskim i wykonywane było brzytwą. Dzisiaj każdy ma dostęp do popularnych urządzeń takich jak jednorazowe maszynki do golenia, maszynki elektryczne, trymery. Maszynki można dostać w prawie każdym sklepie, a często nawet w kioskach ruchu. Sklepy z kosmetykami także są w nie wyposażone. Przy ich wyborze powinniśmy pamiętać, że im więcej ostrzy tym lepsze golenie. Paseczek nawilżający łagodzi podrażnienia. Maszynki elektryczne i trymery nie pozbędą się grubego zarostu, ani nie ogolą tak idealnie jak zwykła jednorazówka, za to w mniejszym stopniu podrażniają i pomagają precyzyjnie określić kształt brody.

Poza maszynkami ogromnie istotną rolę pełnią kosmetyki do golenia, balsamy i płyny po goleniu oraz kremy nawilżające. Nie zapominajcie panowie, że samo usunięcie zarostu to dopiero część toalety. Kolejną czynnością jest ochrona skóry i jej nawilżenie. Wybierajmy najlepsze kosmetyki, a przy ich selekcji kierujmy się radami lekarzy i specjalistów. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn mających problemy ze skórą na twarzy. Subtelna cera nie najlepiej toleruje golenie. Problemy takie mają także ci, którzy mają krosty ropne, trądzik lub inne zmiany skórne. Nie wolno golić ich maszynką, bo to może doprowadzić wręcz do raka skóry. Najlepiej zatem z początku wypróbować leki na wypryski i zmiany skórne, łatwo dostępne w każdej aptece. Jeżeli to nie pomoże, udajmy się do lekarza, który zapisze antybiotyk albo tabletki wzmacniające.

Apteka internetowa to idealne miejsce by dowiedzieć się o odpowiednich suplementach diety potrafiących uodpornić nasz organizm przed podrażnieniami skóry i alergią. Wielu mężczyzn ma kłopoty z usuwaniem zarostu, bo robi to źle, szybko i niedbale. Nie zapominajmy, że usuwamy zarost z włosem, a nie pod włos, a śpiesząc się prowadzimy do nierównego ogolenia bądź jesteśmy zmuszeni do przejechania maszynką w tym samym miejscu wiele razy - co też prowadzi do zaczerwienienia. Dla alergików mających takie problemy zalecane jest usuwanie zarostu wieczorem, do następnego dnia czerwone plamy znikną, a cera odzyska ładny wygląd.

Licencja: Creative Commons
-2 Ocena