Za urządzenie wnętrz takich mieszkań odpowiadali projektanci wnętrz, którzy dobierali wyposażenie wnętrz kierując się modą, jakością oraz „uśrednionym gustem” – urządzane przez nich mieszkania były ładne i „bezpieczne”, wpisujące się zarówno w gust kobiet, jak i mężczyzn. Mogły być też z łatwością uzupełniane przez bardziej osobiste drobiazgi, nie tracąc nic na estetyce.
Jak wygląda sprzedaż mieszkań z wyposażeniem jeśli chodzi o mieszkania „z drugiej ręki”? Dziś coraz częściej przeprowadzając się nie zabieramy ze sobą starych mebli (popularność zyskują na przykład szafy na wymiar, które pasują do konkretnego wnętrza – jaki więc byłby sens demontować je i zabierać do nowego mieszkania?). Meble są dziś dostępne bez problemów, mamy szeroki wybór, czasy, gdy zapisywano się na komplety mebli, a później ustawiano się w długich kolejkach pod sklepem w oczekiwaniu na wydanie „swojej” szafy albo wersalki, szczęśliwie można uznać za dawno minione. Jeśli więc finanse nam na to pozwalają, to nic nie stoi na przeszkodzie, by przeprowadzając się, kupować za każdym razem nowe meble.
Zakup mieszkania z meblami (zwłaszcza gdy są one w dobrym stanie i nie rażą gustu nowego właściciela) docenią osoby o cieńszym portfelu, których nie stać na zakup wszystkich mebli i elementów wyposażenia wnętrz od razu. Dotyczy to nie tylko mebli, ale też na przykład sprzętu AGD – na przykład lodówki dopasowanej specjalnie do reszty zabudowy kuchennej.