Jak niewiele czasem potrzeba, aby swoimi codziennymi wyborami przyczynić się do ochrony życia wszystkich ludzi na planecie. Być może ten krótki tekst sprawi, że niektórzy zechcą poświęcić kilka minut swojego czasu dziennie dla dobra nas wszystkich.

Data dodania: 2007-12-07

Wyświetleń: 4873

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać o tym, jak wielkim problemem jest zanieczyszczenie środowiska. Powstaje ono głównie, a może włącznie dzięki nam, ludziom, dzięki naszej nieodpowiedzialności, bezmyślności i braku edukacji dotyczącej ochrony środowiska. A okazuje się, iż wystarczą drobne zaledwie zmiany w naszym życiu, by przysłużyć się zarówno ochronnie naszej planety, jak i naszemu zdrowiu.
Jeśli tylko zechcemy zdobyć trochę wiedzy na przykład na temat naturalnych sposobów dbania o urodę, szybko okaże się, że nawet ochrona środowiska może być w łatwy i przyjemny sposób propagowana przez nasze codzienne wybory.
Prostym sposobem na uczynienie naszego codziennego życia bardziej naturalnym, jest stosowanie naturalnych kosmetyków, najlepiej zrobionych własnoręcznie. Daje nam to nie tylko świadomość, że dbamy o środowisko, daje także satysfakcję z tego, że potrafimy wyglądać i czuć się pięknie nie wydając na to fortuny i nie wspierając firm kosmetycznych powoli i systematycznie niszczących nasze zdrowie, naszą planetę, zabijających zwierzęta.
Dla przykładu: nie od dziś wiadomo jak zbawienny i pozytywny wpływ na naszą skórę ma stosowanie peelingu. Złuszcza on martwy naskórek, poleruje ciało, dzięki czemu skóra staje się gładka i piękna. Najlepszym i najnaturalniejszym peelingiem na świecie jest ekologiczny peeling kawowy. Żaden sklepowy specyfik nie da nam tego efektu, który da nam zwykła, banalna kawa. Prócz tego, że jest śmiesznie tania, przede wszystkim pozostawia naszą skórę piękną, gładką i miękką, dzięki kofeinie pomaga w zwalczaniu cellulitu, i co najważniejsze, jest całkowicie bezpieczna dla środowiska.
Innym naturalnym specyfikiem jest na przykład maseczka cynamonowa. Jest doskonała dla skóry tłustej, trądzikowej, ponieważ delikatnie wysusza skórę i doskonale ją oczyszcza. Stosując tych kilka prostych rad, przyniesiemy wiele korzyści sobie, planecie, zwierzętom i ludzkości.
Licencja: Creative Commons
1 Ocena