Niniejszy artykuł wyjaśnia jak bardzo istotną kwestią jest technologia zwana cięciem wodą. W krótkim artykule wyjaśnie w jaki sposób działa owe cięcie materiałów oraz jak ważne jest dla przedsiębiorstw w Polsce.

Data dodania: 2012-03-20

Wyświetleń: 1256

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Technologia obróbki materiałów stoi w Polsce na bardzo wysokim poziomie. Wiele firm przez ostatnie lata szukało jak najlepszych sposobów na wycinanie elementów. Cięcie wodą - bo o tym jest niniejszy artykuł - należy do prawdopodobnie najlepszego sposobu na obróbkę materiałów. Sposób cięcia jest mało inwazyjny co czyni ową technologie naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw produkcyjnych.

Tajemnica tkwi w dwóch kwestiach - wodzie oraz ciśnieniu. Wykorzystywana woda nie jest zwykłym h2o. Wzbogacona jest ona o mikroskopijne opiłki, które odpowiedzialne są właśnie za cięcie. Ciśnienie natomiast wykonuje tak zwaną brudną robotę i po prostu napędza wodę, która pod ogromnym ciśnieniem przecina praktycznie każdy podłożony pod nią element. Nikomu nie radzę znaleźć się w zasięgu owego strumienia - może to grozić mocnym skaleczniem, a nawet śmiercią.

Cięcie wodą pozwala na obróbkę różnego rodzaju materiałów, począwszy od giętkiego aluminium, a skończywszy na elementach stalowych. Właśnie dlatego technologia ta należy do przodowników w "branży". Polskie przedsiębiorstwa ubijają naprawdę dobry interes na cięciu wodą. W swoich ofertach zawierają tego typu usługi, ponieważ można na tym sporo zarobić. Szereg firm, które wykonują tego typu usługi naprawdę dobrze radzą sobie na rynku, głównie ze względu na to, że obróbka materiałów stanowi w Polsce raczej niszową dyscyplinę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena