Wiele firm, które chciałyby postawić na swój rozwój w czasach kryzysu może poszukać pozabankowych źródeł finansowania, gdyż w bankach prawdopodobnie odprawią ich z kwitkiem.

Data dodania: 2012-03-10

Wyświetleń: 1063

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W szczególnie trudnej sytuacji są biznesy, które przetrwają tylko i wyłącznie wtedy, gdy zainwestuje się określoną sumę pieniędzy.  Pod uwagę brane są coraz częściej emisja długu, leasing zwrotny lub faktoring.

Pierwszy sposób związany jest rozwojem rynku papierów wartościowych. Emisja polega na zaciąganiu długu u osoby, która nabyła papiery danej firmy. Umowa ustala wszelkie warunki spłaty.

Drugim sposobem jest leasing zwrotny polegający na tym, że firma odsprzedaje leasingodawcy maszynę, którą jednocześnie dalej może użytkować. Po zakończeniu umowy ponownie firma może zakupić odsprzedany przedmiot. Tego typu działania nie wpływają w dużym stopniu na ogólny bilans firmy. Możemy liczyć też na udogodnienia podatkowe.

Faktoring natomiast oznacza sytuację, w której osoba, która posiada pieniądze i inwestuje je w upadającą firmę nabiera praw do przepływów pieniężnych związanych z wystawianiem faktur podmiotu finansowanego. Jest to idealne rozwiązanie stosowane głównie w sieciach handlowych.

Warto pod uwagę wziąć jeszcze fundusze pożyczkowe. Jeżeli zatem jesteśmy małą firma, która potrzebuje gotówki na zakup surowców czy finansowanie inwestycji wtedy mamy szansę uzyskać nawet 120 tys zł na okres do 5 lat. Pożyczki te udzielane są osobom rozpoczynającym działalność gospodarczą.

Trudno określić, która forma finansowania jest najlepsza. Wszystko zależy od indywidualnej kondycji danej firmy i tego, na co pieniądze będą przeznaczane. Wstępne informacje warto znaleźć w Internecie, wyselekcjonować te sposoby, które są bardziej realne w naszej sytuacji, a następnie skontaktować się z przedstawicielami firm, które przedstawią indywidualne oferty stworzone pod naszym kątem. Następnie wybieramy najlepszą z nich.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena