Przygotowania do własnego wesela, to pasmo ciągłych problemów, nieustannego stresu. Para młoda musi zadecydować jakie będzie obowiązywało menu, który fotograf obsłuży weselę, czy jakiego rodzaju muzyka będzie zabawiać gości.

Data dodania: 2012-02-21

Wyświetleń: 1421

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak doskonale wiadomo, jeżeli chodzi o wesele, pary młode mają do wyboru muzykę graną przez didżeja, lub zespół muzyczny. Przyjrzyjmy się zatem z bliska, jakie są mocne i słabe strony wyboru didżeja lub zespołu weselnego.

Decydując się na wybór zespołu weselnego, powinniśmy wiedzieć, iż jest wiele zalet takiego obrotu sprawy. Przede wszystkim będziemy mieli możliwość bawienia się przy muzyce na żywo. Zespół na wesele, co prawda nie zagra nam wszystkiego, często też osoby grający w tego typu kapelach nie są wirtuozami, to jednakże zabawa przy „żywej” muzyce jest fantastyczna. Dodatkowym plusem, w momencie jeżeli wybierzemy muzyczny zespół na wesele jest sytuacja, iż praktycznie cała impreza weselna będzie okraszona muzyką. Wokalista zespołu muzycznego będzie w stanie poderwać gości weselnych do zabawy, nie tylko podczas programu obowiązkowego, ale także w przypadku kiedy goście siedzą przy stołach.

Oczywiście wynajęcie zespołu na wesele, to nie tylko plusy. Decyzja tego rodzaju niesie ze sobą kilka negatywnych czynników.

Pierwszym z nich będzie wysokość honorarium, które jest niezwykle wysokie. Jak doskonale wiadomo, zespół weselny składa się z kilku osób, dodatkowo muszą one znać odpowiedni repertuar. Tego rodzaju umiejętności kosztują, więc nie dziwmy się cenom jakie przedkładane są przez grupy z repertuarem weselnym. Innym negatywnym czynnikiem, nie sprzyjającym wybieraniu zespołu na wesele jest fakt, iż zespół tego rodzaju nie będzie w stanie zagrać wszystkiego, co będziemy chcieli. Niestety, zespoły weselne ograniczone są w kwestii repertuaru.

Spójrzmy zatem, jakiego rodzaju pozytywy i negatywy związane są z wynajęcie didżeja na własne wesele.

Didżej, w przeciwieństwie do zespołu weselnego jest niezwykle tani, praktycznie nie odczujemy żadnych kosztów związanych z jego wynajęciem. Dodatkowo zagra nam każdy kawałek muzyczny, nawet jeżeli takowego nie posiada. Dzięki możliwościom technologicznych, w przeciągu kilku chwil, jest w stanie znaleźć odpowiedni numer muzyczny w internecie. Wszystkie piosenki grane przez prezentera muzycznego będą w oryginale, nie dojdzie do sytuacji, że usłyszymy jakikolwiek wielki hit muzyczny, w dziwnej, autorskiej aranżacji.

Oczywiście nie do końca jest tak kolorowo, jeżeli zdecydujemy się na muzykę odtwarzaną przez didżeja. Wybór grania muzyki z płyty, sprawia iż nasze wesele może być pomyłką, z powodu kompletnie nieudanych zabaw weselnych. Warto przed zdecydowaniem się na DJ'a, sprawdzić jego umiejętności wodzirejskie. Nie każdy wszak posiada naturalną charyzmę, umiejętności porywania tłumu do zabawy.

Kolejnym faktem, który każe się zastanowić nad wyborem didżeja, jest sytuacja związana z problemami natury nieobiektywnej, takimi jak choćby brak zasilania. W przypadku, kiedy na sali weselnej nie ma prądu DJ jest bezradny. Niestety, w takiej sytuacji, zabawa weselna kompletnie „leży”, a gościom nie pozostaje nic innego jak spożywać trunki, oczywiście za zdrowie pary młodej.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena