W tym krótkim artykule chciałbym Ci pokazać, że współpraca z firmą marketingu wielopoziomowego może być niezłym pomysłem na swój własny biznes. Zanim jednak wszystko zrozumiesz przedstawię Ci trzy sposoby zarobkowania.

Data dodania: 2012-02-02

Wyświetleń: 1762

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

- Praca na etat. Chyba najłatwiejszy i najmniej zadawalający sposób na zarobkowanie. Wszyscy doskonale wiemy, czym jest, ale nie każdy z nas zdaje sobie sprawę jak dużą część wypracowanej przez nas gotówki trafia do kieszeni prezesów firm. Zwykle nasz dochód zależy od tego, jakie mamy wykształcenie i jaki rodzaj pracy wykonujemy. Zwykle również bardzo ciężka praca równa jest niskim zarobkom. Ulgą po długim okresie ciężkiej pracy jest przejście na upragnioną emeryturę i pobieranie z tego tytułu dochodu pasywnego. Zwykle zbyt niskiego by godnie żyć.

- Własny biznes. Ma swoje plusy i minusy. Plusem jest przede wszystkim to, że nie potrzebujesz wykształcenia, liczą się twoje umiejętności. Sam jesteś swoim szefem i możesz uzyskać wysoki dochód, jeśli twoja firma się rozwinie. Ten sposób zarobkowanie ma też jedna swoje minusy. Niektóre z nich to duży kapitał na start (otwarcie warzywniaka to około 50 000zł), olbrzymia odpowiedzialność za rachunkowość. Nie bez znaczenia jest też tutaj dobry pomysł na biznes, który pozwoli utrzymać się firmie na rynku. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem jest franczyza. Jest to system biznesowy, w którym doświadczony partner dzieli się z Tobą swoją wiedzą. Dzięki temu masz prawie 100% pewność zarobku, ponieważ korzystasz z systemu, który sprawdził się wielu krajach oraz możesz liczyć na pomoc specjalistów przy rozpoczynaniu działalności.  Ogromną wadą jest jednak bardzo wysoka kwota potrzebna już na samym początku. Aby otworzyć „budkę” z fast foodem popularnej sieci trzeba mieć od 200 000 zł do nawet 1 000 000 zł.

- Marketing wielopoziomowy. Jest pewnym rozwiązaniem, jeżeli chcesz mieć własny biznes, ale nie posiadasz ogromnych środków na jego rozpoczęcie. Tak jak w przypadku własnego biznesu sam jesteś sobie szefem. Nie liczy się tak naprawdę twoje wykształcenia a umiejętności, jakie posiadasz. Zarobki w przypadku marketingu wielopoziomowego może nie są tak wysokie jak w przypadku własnej działalności, są one tak naprawdę uzależnione od tego jak bardzo się zaangażujesz w pracę. Nie musisz od razu rzucać swojego dotychczasowego zajęcia wystarczy, że nowemu poświęcisz kilka godzin tygodniowo swojego wolnego czasu.  Ogromnym minusem jest jednak to, że nie widzisz od razu efektów swojej pracy, na efekty trzeba poczekać. Na korzyść takiego sposobu zarobkowania przemawia jednak to, że mamy możliwość wypracowania swojego dochodu pasywnego stosunkowo szybko w porównaniu z pracą na etat. Dzięki temu nasza emerytura może rozpocząć się znacznie wcześniej niż tego oczekiwaliśmy.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena