Już na początku czerwca 2012 roku szykuje się nam w Polsce prawdziwe, międzynarodowe piłkarskie święto. Będziemy gospodarzami największej piłkarskiej imprezy w Europie wspólnie z Ukrainą. 

Data dodania: 2012-01-20

Wyświetleń: 1060

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

O wyborze Polski i Ukrainy na gospodarzy turnieju Euro 2012 wiadomo już od kilku lat i przez ten czas przygotowywano się bardzo mocno w obu krajach. Wiadomo już, że niektóre z założonych planów nie zostaną zrealizowane. W Polsce głośno jest o nieukończonych odcinkach dróg, zarówno autostrad jak i dróg ekspresowych. Modernizacja kolei była od samego początku niemożliwa w tak krótkim czasie, ale wiemy już na pewno, że wszystkie stadiony będą gotowe. Są one już skończone.

Ukraina potraktowała Euro 2012 również bardzo poważnie. Liczne wizytacje ludzi z UEFA, a w tym także samego Michela Platiniego zobowiązywały do ciężkiej pracy. Niektóre ze stadionów na Ukrainie powstały dużo szybciej niż te w Polsce, ponieważ tam oligarchowie inwestują w kluby i także ich stadiony. Ukraina Euro 2012 chciała organizować już od dawna, ale nie miała większych szans w pojedynkę.

Gdy połączyła siły z Polską w końcu się udało i oba kraje otrzymały wspólnie organizację Euro. Po drodze podczas przygotowań do turnieju było w obu krajach wiele potknięć, opóźnień, obaw. Media spekulowały nawet o odebraniu Ukrainie prawa do organizacji i przekazania go Niemcom. Wtedy turniej organizowałaby Polska i Niemcy, ale spekulowano również o całkowitym przeniesieniu turnieju do Niemiec, gdyby oba kraje miały poważne problemy. Jednak wszystko skończyło się dobrze, ale trzeba jeszcze dopiąć wszytko na ostatni guzik i czekać na same rozgrywki i wrażenia kibiców, komentatorów, korespondentów z całego świata. Miejmy nadzieję, że Ukraina Euro 2012 będzie wspominała jak najlepiej, a Polska oczywiście również. Oby obie reprezentacje pokazały się z jak najlepszej strony i dały mnóstwo radości kibicom. Euro powinno być właśnie świętem dla kibiców piłki nożnej, a nawet gdy nasza reprezentacja poniesie klęskę, to wtedy liczyć się powinien dobry futbol i można podziwiać przecież najlepsze drużyny narodowe starego kontynentu. 

Licencja: Creative Commons