Już niedługo gorący okres w Polsce i na świecie ze względu na ważne wydarzenia sportowe. Latem 2012 roku odbędą się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej organizowane przez Polskę wspólnie z Ukrainą.

Data dodania: 2012-01-20

Wyświetleń: 1249

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nieco później w Londynie będziemy mogli obserwować Igrzyska Olimpijskie i najlepszych sportowców. Na takie imprezy zjeżdża się wielu kibiców z całego świata. Szczególnie w stolicy, trzeba znacznie wcześniej zarezerwować hotel. Warszawa może nie mieć wolnych miejsc na ten okres już na kilka dobrych miesięcy przed imprezą. Również w Londynie mogą być problemy z wynajęciem hotelu, przynajmniej tych średniej klasy.

Hotel w Warszawie liczy sobie za nocleg w pokoju jednoosobowym od około 150 do nawet 1000 złotych. Cena jest uzależniona od standardu hotelu. Standard jak wiadomo jest wyznaczany przez ilość gwiazdek jaką posiada dany hotel. Najdroższe i najekskluzywniejsze są hotele pięciogwiazdkowe. W takich hotelach nocleg jest potwornie drogi dla osoby zarabiającej przeciętną krajową. Te pięciogwiazdkowe usługi hotelowe są kierowane do biznesmenów, osób bardzo zamożnych, przedstawicieli firm, gości zagranicznych itp.

Mimo tego, że więcej osób wybiera tani nocleg, to może zabraknąć w lecie miejsc także w tych najbardziej ekskluzywnych  i drogich hotelach. Warszawa jest miejscem gdzie jest najwięcej hoteli z najwyższym standardem, ale jest także wiele hoteli o niższym standardzie np. dwu, czy trzygwiazdkowych. Opłaty za nocleg w takim hotelu nie są już tak wysokie dla przeciętnie zarabiającej osoby. Jednak jest większy popyt na takie usługi hotelowe, więc trzeba odpowiednio wcześniej zatroszczyć się o miejsce.

Niejeden hotel w Warszawie może nie mieć już miejsc na długo przed Mistrzostwami Euro 2012. Szczególnie dotyczy to hoteli w ścisłych centrach miast, w których będą rozgrywane mecze. Jednak noclegu można szukać, gdzieś dalej np. na obrzeżach miast czy w innych miejscowościach położonych nieopodal. Wtedy trzeba jednak wybrać się w podróż własnym autem. Warto więc odpowiednio wcześniej dobrze zaplanować swój pobyt.

Licencja: Creative Commons