Codziennie przeglądamy wiele witryn w sieci internetu i na niektórych zatrzymujemy się nieco dłużej, inne natomiast opuszczamy od razu, czasami nawet tam nie wchodzimy. Dlaczego tak się dzieje, że strony internetowe wzbudzają nasze zainteresowanie lub chyba irracjonalną niechęć od razu, bez czytania zawartości?

Data dodania: 2011-12-16

Wyświetleń: 2716

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Odpowiada za to przede wszystkim grafika strony, również zastosowane kolory czy czcionka tekstu, które składają się ogólnie na wygląd witryny.

Już na etapie  poszukiwania konkretnych fraz kluczowych z interesującego nas zagadnienia dokonujemy wstępnej selekcji, które strony internetowe nas zainteresują, a które wcale nie wchodzą w zakres tego, co może nas zaciekawić. Tutaj z kolei chodzi o to, w jaki sposób strona zostanie opisana, by roboty wyszukiwarek internetowych mogły ją właściwie umieścić. Jest to tak zwane SEO, gałąź, która czasami jest obca projektantom stron internetowych i stąd problemy ze znalezieniem odpowiedniej czy konkretnej witryny w sieci. Dlatego tworzenie stron internetowych to zadanie dla całego zespołu osób, które znają się na wykonywaniu atrakcyjnych wizualnie layoutów, ale i optymalizacji stron pod zagadnienia SEO, a także copywritingu internetowym, który jest niemniej ważny, jak dobrze zaprojektowana strona. Właściciel witryny zwykle coś na niej sprzedaje, nawet, gdy nie odbywa się to bezpośrednio poprzez witrynę. Tylko właściwie stworzony tekst marketingowy, nienachalny i skierowany do odpowiedniej grupy odbiorców może przynieść spodziewany efekt. W sieci ciągle spotykamy strony internetowe, które są pod tym względem nie do końca opracowane, ale również takie, których właściciele skorzystali z usług profesjonalistów, powierzając im stworzenie wszystkiego od początku do końca.

Witryny w w internecie są tworzone na rozmaitych skryptach, bardziej i mniej przyjaznych dla użytkownika. Od potrzeb właściciela konkretnej strony internetowej zależy, czy zostanie do tego użyty bardzo popularny skrypt Wordpressa lub Joomla, czy też mniej znane przez przeciętnych użytkowników sieci aplikacje skomplikowane i oferujące dużą funkcjonalność, chociaż zwykle trudne w obsłudze.

Licencja: Creative Commons