Bardzo często podejmujemy decyzję o rzuceniu jakiegoś nałogu i nic z tego nie wychodzi. Artykuł wskazuje pewne sposoby pomagające nam w dotrzymaniu tego postanowienia.

Data dodania: 2011-12-30

Wyświetleń: 2274

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wielu z nas przy różnych okazjach podejmuje postanowienia zmierzające do porzucenia  nałogów czy krepujących przyzwyczajeń.

Okazją  taką  bardzo często jest nadejście nowego roku, który to chcemy przeżyć inaczej niż dotychczas, bez uzależnień i  krępujących nas  przypadłości.

Załóżmy, że nasze postanowienie ma na celu rzucenie nałogu jakim jest palenie papierosów.

Powzięliśmy decyzję,  nastroiliśmy się do wytrwania w swoim postanowieniu i  ufni w siebie  zaczynamy  nowy, lepszy dla nas czas .

                                                Pierwsze godziny  i walka z samym sobą

Minęła godzina  24 więc zgodnie ze swoim postanowieniem wrzucamy do kosza pozostałe u nas papierosy i zapalniczkę. Więcej  nie będzie nam to potrzebne. Hurra jesteśmy wolni, nie palący, zdrowsi i dumni z siebie okrutnie. 

W jaki jednak sposób wspomóc się w dotrzymaniu tego postanowienia kiedy przekora i wcześniejsze uzależnienie podpowiadają nam:  a może rzucić palenie  z nastaniem nowego dnia , na pewno  nagła zmiana nie jest dobra dla zdrowia, nie dam rady wytrwać, nie potrafię tego zrobić - wskazują nam też wiele innych powodów, które pozwoliły by powrócić do kontynuowania palenia.

Na nasze szczęście zostaliśmy wyposażeni przez stwórcę w najlepsze, skuteczniejsze  i zawsze dostępne narzędzie jakim jest podświadomość. Twoje wnętrze  kryje nieskończone zasoby i możliwości, zwróć się ku niemu a spełnią się twoje najskrytsze marzenia.

Zmień swoje nawyki myślowe i nie myśl o chwilowym przyjemnym uczuciu jakiego dostarczało ci palenie lecz o wszystkich jego niedobrych skutkach, o tym jak wyrywało ci płuca od kaszlu, o tym jak ukochana osoba całowała popielniczkę zamiast ciebie, jak po zapaleniu papierosa kręciło cię w brzuchu i zmuszało do szybkiego biegu do toalety i wielu nieuleczalnych chorobach do których prowadzi palenie. O tym wszystkim pomyśl wtedy, kiedy najdzie cię ochota na papieroska. 

Pamiętaj, WYBIERASAZ SAM i to TY JESTEŚ WŁADCĄ SWOJEJ DUSZY (podświadomości) masz wolny wybór, wybierz zdrowie i dobrą kondycję na długie lata życia.

Musisz tylko wierzyć,  systematycznie myśleć i  powtarzać sobie, że dotrzymasz swojego postanowienia, że jesteś osobą nie palącą i nie odczuwasz potrzeby puszczenia dymka. Powtarzając to sobie każdego dnia szybko zobaczysz jak  twoja podświadomość  w nagrodę za twoją  wiarę i upór  urzeczywistni twoje myśli.

Ponad wszelką wątpliwość udowodniono ścisłą współzależność akcji i reakcji. Działaniem są twoje myśli, natomiast reakcja to odzew podświadomości na daną myśl. Dlatego powinieneś zawsze przestrzegać tego by nigdy świadomie nie wątpić w powodzenie i nie dopuszczać do siebie negatywnych myśli. Utwierdź  się w przekonaniu, że mocno wierzysz iż nieświadoma siła, która podszepnęła tobie pragnienie rzucenia nałogu właśnie je przez ciebie urzeczywistnia. Taka postawa pozwoli tobie pokonać wszelkie pokusy powrotu do nałogu. 

W chwilach krytycznych wyobrażaj sobie obrazowo w swoich myślach, że już nie jesteś uzależniony od nałogu i ciesz się tym jak tylko potrafisz najmocniej.  Podświadomość uzna to za fakt i urzeczywistni twoje noworoczne postanowienie.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena