Producenci wózków widłowych pochodzą z różnych krajów, a zasięg ich działalności często sięga poza granice własnego państwa. Każdy z nich wyróżnia się na tle innych jednym z aspektów – większą paletą produktów do wyboru, specjalistycznymi modelami czy innowacyjnymi rozwiązaniami.

Data dodania: 2011-12-29

Wyświetleń: 1458

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zwróćmy uwagę na japońskie wózki widłowe – połączenie funkcjonalności z nowoczesnością.

 

Cechy charakterologiczne Japończyków sprawiają, że znajdują one swoje odzwierciedlenie w tym, co robią mieszkańcy Japonii. Zasada ta dotyczy także innych narodów. W tym przypadku jednak chodzi przede wszystkim o uwagę i precyzyjność, które są domeną Japończyków. Dzięki temu wózki widłowe wykonywane w ich technologii odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością – ich „okres życia” jest znacznie dłuższy od wózków innych producentów. Aspektem do którego przykłada się bardzo dużą wagę jest wygoda, komfort i ponad wszystko bezpieczeństwo operatora.

 

Ergonomia. Wydajność. Ekonomiczność. To trzy filary japońskich wózków widłowych. Niemal idealne rozmieszczenie elementów składowych, dopasowanie do wymiarów operatora, wysoka sprawność silnika i zmniejszające się zużycie paliwa z biegiem rozwoju urządzeń tego typu to cechy, które sprawiają, że powinniśmy rozważyć kupno wózków widłowych wyprodukowanych w Japonii.

 

Jeżeli jednak nie mamy pewności, czy dany model spełni nasze oczekiwania, wtedy możemy zdecydować się na wynajem sprzętu. Firmy wielokrotnie wprowadzają tego rodzaju usługę, aby ułatwić wybór niezdecydowanym klientom, którzy muszą w praktyce zobaczyć, czy dany model się sprawdzi w ich warunkach. Jeśli tak, można wtedy zainwestować większą kwotę we flotę transportu wewnętrznego w firmie.

 

Dobór odpowiednich parametrów to kluczowa sprawa zarówno przy zakupie japońskich wózków widłowych, jak i innych. Warto zwrócić uwagę na funkcjonalności, typ silnika, rodzaj napędu i elastyczność maszyny – czy istnieje możliwość szybkiej zamiany osprzętu. Napęd silnika może być na prąd lub spalinowy. Trzeba zdawać sobie sprawę, że wózki widłowe elektryczne mogą korzystać z prądu stałego (DC) oraz zmiennego (AC). Wiadomo już jednak, że wózek na prąd zmienny jest znacznie bardziej wydajny, stąd w przypadku tego parametru nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości.

 

Najważniejsze, aby przy zakupie porównać oferty różnych firm i zdecydować się na tą, która najlepiej odpowiada naszym zapotrzebowaniom. Japońskie wózki widłowe zaś wzbudzają zaufanie swoja bezawaryjnością i kompatybilnością, co sprawia, że warto je wziąć pod uwagę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena