W artykule przedstawiam 7 najbardziej znanych, skutecznych a na dodatek bezpłatnych metod na zwiększenie ruchu na Twoim blogu. Wskazówki te są sprawdzone i polecane przez wielu najwyższej rangi specjalistów zajmujących się zawodowo prowadzeniem blogów.

Data dodania: 2011-10-20

Wyświetleń: 2373

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Masz bloga albo stronę – gratulacje, masz przewagę nad milionami innych ludzi, w tym użytkowników Internetu, którzy ich nie mają. Ale zastanawiasz się na pewno, jakich sposobów użyć, aby zwiększyć swoją ekspozycję w Internecie, aby twoja strona była odwiedzana przez więcej osób. Owszem, są osoby, które tworzą blog w pewnym sensie dla siebie i nie zależy im na czytelnikach, no może z wyjątkiem znajomych…. Ale z biegiem czasu nawet takie osoby zdają sobie sprawę, jaką frajdę daje angażowanie większej liczby osób w dyskusję na blogu, bądź po prostu ich zainteresowanie naszym blogiem.

Zarówno posiadając blog biznesowy jak i blog osobisty, z pewnością możesz skorzystać z kilku prostych sposobów na to, aby zwiększyć oglądalność swojej strony.

1.      Wartościowe wpisy.

Nic tak bardziej nie przyciąga uwagi jak ciekawa, wartościowa i rzetelna  treść wpisów na blogu. Zastanów się, co ciebie by zaciekawiło i w jaki sposób zaprezentowane, gdybyś szukał(a) informacji na dany temat. Jak często chciałbyś (chciałabyś) widzieć nową treść na tym blogu.

2.     Komentarze na innych blogach.

Ważnym krokiem do zwiększenia odwiedzin na twoim blogu jest również umieszczanie komentarzy na innych blogach zostawiając w odpowiednio do tego przewidzianej rubryce link do twojej strony. Szczególnie, gdy ktoś zostawi komentarz na twoim blogu, spójrz na jego (jej) stronę i umieść tam komentarz, jest to również forma podziękowania za komentarz tej osoby. Pamiętaj jednak o tym, aby twoje komentarze były wartościowe i coś wnosiły do danego posta na innym blogu. Nikt nie zaakceptuje komentarza, który ma charakter spamu i zresztą czy chciałbyś (chciałabyś) widzieć takie komentarze na twoim blogu?

3.     Uczestnictwo w internetowych mediach społecznych.

Masz konto na Facebook? Twitter? Linkedin? Naszej Klasie? To są wszystko miejsca, które skupiają miliony użytkowników, ludzi, którzy podobnie jak ty szukają ciekawych informacji, a także informacji o innych osobach im znanych, na przykład znajomych.  Wymienione portale dają szereg opcji dla osób, które chcą zaangażować innych w ciekawe dyskusje, poinformować o interesujących wydarzeniach czy podzielić się posiadaną wiedzą. Możesz tworzyć fan kluby (np. na Facebook) czy grupy zainteresowań (np. Linkedin).

4.     Udział w internetowych forach dyskusyjnych.

Obecnie na prawie każdy temat są w Internecie fora, gdzie możesz podzielić się posiadaną wiedzą, pomóc komuś w rozwiązaniu problemu czy również dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy. Z reguły zapisując się do takiego forum, możesz stworzyć swój profil i również umieścić link do twojej strony. Pamiętaj jednak zawsze o tym, aby twoje uwagi były ciekawe i wartościowe, a zadawane pytania związane z tematem dyskusji. Ponownie – nikt się nie zainteresuje Tobą i twoja stroną, jeśli to, co piszesz ma charakter spamu. Co gorsza tego typu spamowe uwagi mogą spowodować, że zostaniesz wyrzucony z danego forum. Na pewno chcesz tego uniknąć.

5.     Rejestracja bloga w zbiorach stron danych wyszukiwarek.

W ten sposób twoja strona zostanie szybciej zaindeksowana i szybciej będzie się pojawiać w wyszukiwaniach.

6.     Rejestracja bloga na portalach social bookmarking sites.

O tym jak duże znaczenie mają strony typu „serwisy zakładek społecznościowych” Nadmienię jeszcze tylko, że z miejsc tych korzystają miliony ludzi na całym świecie, więc rejestracja i  dobre streszczenie twojej strony oraz ciekawy tytuł mogą przyciągnąć sporą ich ilość do twojej strony.

7.     RSS

Adk68L7AAAAABJRU5ErkJggg==

Czyli Really Simple Syndication. Obecnie większość stron i blogów jest wyposażonych w ten system. Umożliwia on prostą, szybką subskrypcję do danego bloga. Wówczas, jeśli subskrypcja miała miejsce poprzez email, to za każdym razem, gdy na danym blogu pojawia się nowa treść, dostaniemy w tym przedmiocie email.  To narzędzie pozwala na zaoszczędzenie czasu, szczególnie, jeśli śledzimy wiele różnych blogów.


Mam nadzieję, że uznasz wskazane przeze mnie sposoby za przydatne:). Podziel się nimi z Twoimi znajomymi i nie tylko, ze wszystkimi z którymi chcesz.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena