Do czego może służyć telefon? Co można zrobić za pomocą telefonu – o tym wszystkim w naszym dzisiejszym przeglądzie konsumenckim na wesoło. Zapraszamy do lektury!

Data dodania: 2011-09-17

Wyświetleń: 1500

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

SMS w kosmos

Czy wiedzą Państwo, że dzisiejsze zaawansowane technologie pozwalają wysłać SMS-a nawet w przestrzeń kosmiczną? Jak donosił jeden z serwisów: „w ramach świątecznej akcji sieć (...) pozwala przesłać wiadomość SMS lub MMS do stacji telekomunikacyjnej Goonhilly Satellite Station, skąd "telekomunikacyjny liścik" zostanie wysłany w kosmos. (...) Użytkownicy mogą także otrzymać specjalne certyfikaty potwierdzające nadanie kosmicznej wiadomości.

Telefon zamiast mikrofalówki

Nie tak dawno sieć www na całym świecie obiegło nagranie, na którym trójka przyjaciół za pomocą trzech telefonów komórkowych, ponoć bez żadnego źródła ciepła, uprażyła kilka ziarenek kukurydzy, zamieniając je w popcorn. Publikacja przyniosła falę dyskusji na temat tego, czy filmik był autentyczny czy też był świetnie wykonanym internetowym „fakiem”, czyli mistyfikacją.

Krwawe koncepcje

Na żartobliwym podejściu do „komórki” oparta była swego czasu cała, nota bene świetna, kampania reklamowa jednego z operatorów. Marka prezentowała użytkownikom serwisu społecznościowego, jak wiele nieznanych dotąd zastosowań posiada telefon komórkowy w kampanii pod nazwą „Letnia Szkoła Korzystania z Telefonu”. Akcja opierała się o kolejne lekcje, których tematem przewodnim była wszechstronność i wielofunkcyjność urządzenia, jakim jest zwykła komórka. Każda lekcja składała się z krótkiego filmu i gry multimedialnej, a kontrowersyjne filmiki wykorzystywały inspiracje między innymi Kung Fu.

Mobilny recykling

Jeżeli już natomiast wyślemy SMS-a w kosmos i przygotujemy za pomocą telefonu kukurydzę prażoną lub inne danie, a telefon w swoim designie i funkcjonalności znudzi nam się i zapragniemy go wymienić na „lepszy model” - możemy zawsze, idąc z duchem ekologicznych trendów – poddać go recyklingowi. Tak, telefony to cenny nabytek dla firm zajmujących się odzyskiwaniem surowców. Czy wiedzą Państwo na przykład, że z dwustu zużytych telefonów można wykonać obrączkę? W Polsce powstała nawet specjalna strona internetowa, która pozwala wymienić stare aparaty na gotówkę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena