Większość z nas z utęsknieniem wyczekuje lata. Kiedy jednak rozpoczynają się wakacyjne upały, a my spędzamy czas w pracy, narzekamy. Wydaje się, że jeszcze trudniej znoszą to dzieci. Rodzice najlepiej wiedzą, jak męczące mogą być wakacje w mieście, gdy maluchy wybiegać mogą się jedynie na betonowym placu zabaw przed blokiem.

Licencja: Creative Commons

Data dodania: 2011-09-06

Wyświetleń: 1122

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

ARTYKUŁ

0głosów

Kiedy marzy się nam prawdziwy wypoczynek, Kraków zamienilibyśmy na wiejski domek z ogródkiem, plażę, czy górskie schronisko. Jednak także w mieście na dzieci czeka szereg atrakcji, które pomogą im poczuć prawdziwie wakacyjną atmosferę.

 

Chociażby krakowski aquapark, który już od lat oferuje tanie wejściówki dla dzieci i młodzieży szkolnej. Jest to wspaniała zabawa, której nie zepsuje nawet deszczowa pogoda. Aby pobiegać, pograć w piłkę, pojeździć na rowerze, rolkach, czy hulajnodze, warto wybrać się do Parku Jordana. Tutaj wszystkie grupy wiekowe znajdą coś dla siebie – rozmaite place zabaw, ścianki wspinaczkowe, bieżnie, boiska, rowerki wodne i wiele innych atrakcji.

 

Jeśli sami chodzimy do pracy, a chcielibyśmy zapewnić dzieciom atrakcje w godzinach przed popołudniowych, możemy zapoznać się z ofertą domów kultury. Wiele z nich oferuje rozmaite zajęcia, w ramach akcji Lato w mieście. W ubiegłym roku w akcji uczestniczyło 90 tysięcy dzieci i młodzieży. W ofercie znalazły się zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne, fotograficzne, warsztaty rękodzielnicze, taneczne, zawody i turnieje sportowe, spacery po Krakowie i odkrywanie atrakcji Małopolski. Wakacje to oczywiście czas odpoczynku dla najmłodszych, aczkolwiek jest to również dobry moment na uczęszczanie na różne dodatkowe zajęcia. Dzięki temu mogą poznać nowych znajomych, ale przede wszystkim poznać ciekawe zajęcia, które być może zainteresują ich na tyle, że będą pogłębiać wiedzę na ten temat.

 

Sami także możemy zapewnić dzieciom zabawę połączoną z nauką. Taki wypoczynek, Kraków może zaoferować poprzez Ogród Doświadczeń, Muzeum pod Rynkiem, czy Zoo. W deszczowe dni rodzinne wyjście do kina także będzie dobrą okazją do wspólnego wypoczynku.  Oczywiście zależy co lubią dzieci robić, aczkolwiek lista atrakcji jest bardzo długa i z pewnością dla każdego dziecka znajdzie się coś ciekawego. Zasada jest jedna: wystarczy tylko chcieć!

Licencja: Creative Commons