SMS-y o castingach, bankowe przelewy za pomocą SMS-a, wiadomości o wydarzeniach kulturalnych i powiadomienia o wizycie w salonie... SMS-owa rewolucja wkracza także do autobusów miejskich, od dziś także w Olsztynie.

Data dodania: 2011-09-16

Wyświetleń: 1218

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak się to robi?


Żeby skorzystać z usługi i zapłacić w Olsztynie za bilet SMS-em, wystarczy wpisać w przeglądarce internetowej telefonu m.skycash.com albo wysłać pustego SMS-a na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego). Następnie trzeba zarejestrować się w systemie i zasilić swoje konto pieniędzmi, by potem w każdej chwili kupić bilet przez komórkę. Zakup trwa kilkanaście sekund. Wystarczy uruchomić w telefonie aplikację SkyCash, wybrać rodzaj biletu i potwierdzić kodem PIN. Dostępne są zarówno bilety jednorazowe, jak i okresowe, maksymalnie pięciodniowe. Ich ceny są takie same jak w kiosku. Można je kupować 24 godziny na dobę. System rusza dziś w Olsztynie, jednak już od wielu miesięcy kolejne miasta decydują się na SMS-owe bilety.

Gdzie to już działa?

SMS-owy bilet kupimy oczywiście w Krakowie, które jest liderem polskich miast w zakresie nowatorskich rozwiązań technologicznych, a także w wielu kolejnych miastach, a ich liczba dynamicznie rośnie z każdym tygodniem. Można przewidywać, że w roku 2011 setki kolejnych miast skorzystają z SMS-owych biletów, a rozwiązania takie wdrożyły już: Biały Stok, Bielawa/Dzierżoniów, Elbląg, Gorzów, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Jaworzno, Jelenia Góra, Lublin, Tarnowskie Góry, Olsztyn, Poznań, Radom, Słupsk, Stargard Szczeciński, Szczecin, Świdnica, Trójmiasto, Tychy, Warszawa, Zamość.

Dokąd zmierzasz, SMS-ie?

Jeszcze dwa lata temu SMS kojarzony był tylko z wiadomościami wysyłanymi do znajomych. Dziś SMS-em płacimy za parking, bilet autobusowy, wkrótce SMS-em dokonywać będzie można transakcji bankowych. Na komórkę otrzymujemy najświeższe newsy (masowa wysyłka SMS) i przypomnienia o wizycie u dentysty. W jaki jeszcze sposób SMS ułatwi nam życie? To zależy tylko od wyobraźni, fantazji i kreatywności polskich przedsiębiorców.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena