Pożyczki bez sprawdzania historii kredytowej danego klienta, czyli tzw. pożyczki bez BIK stają się coraz bardziej popularne. W tym artykule postaram się wyjaśnić z czego to wynika a także przedstawię zarówno zalety, jak i wady tego rodzaju szybkiej pożyczki.

Data dodania: 2011-08-20

Wyświetleń: 1112

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pożyczki bez BIK przeznaczone są dla osób zadłużonych, mających na swoim koncie niespłacane kredyty oraz pożyczki bankowe. Tym samym przekreślone są ich szanse na zdobycie kolejnego kredytu w jakimkolwiek banku czy też SKOK-u. Jak się jednak okazuje nietylko ta grupa osób chętnie z nich korzysta. Pożyczka bez BIK cieszy się ogromną popularnością także wśród osób bezrobotnych, właścicieli firm a nawet studnetów. Wynika to oczywiście z łatwego oraz szybkiego dostępu - wszystkie formalności można załatwić przez Internet czy telefon. Chociaż trudno tutaj mówić o jakiś formalnościach, skoro wystarczy zaledwie nasz dowód. Z tego względu pieniądze otrzyma niemal każdy w bardzo krótkim czasie prosto na konto czy też do rąk własnych.

To wszystko brzmi oczywiście bardzo pięknie, wydawać by się mogło, że pożyczki bez BIK to naprawdę atrakcyjne rozwiązanie w przypadku kłopotów finansowych. Wielu ludzi jednak zapomina, że jest to obecnie najdroższy produkt dostępny wyłącznie w prywatnych firmach pożyczkowych. Widząc reklamę pożyczki często niestety nawet nie zastanawiamy się z jakim rodzajem pożyczki mamy do czynienia. Wszystko wyjaśnia się dopiero podczas płacenia pierwszej raty, gdy dziwimy się, że nasza pożyczka jest aż tak droga. Z jednej strony jest to oczywiście zrozumiałe, gdyż dla danej firmy, która posiada w swojej ofercie pożyczkę bez BIK, jest bardzo ryzykownym świadczenie usług osobom niejednokrotnie nieuczciwym i nierzetelnym. W końcu większość klientów to osoby poważnie zadłużone, zdarzają się nawet bankruci.

Każdy z nas chcąc zdobyć dodatkową gotowkę, powinien odpowiedziec sobie na pytanie czy naprawdę musimy korzystać akurat z tak drogiej i niebezpiecznej oferty? Czy na pewno jest to dla nas jedyne i ostateczne wyjście? Może bowiem okazać się, że wcale nie musimy wybierać właśnie tego rodzaju szybkiej pożyczki. Co więcej, mamy możliwość, jako stali klienci, skorzystania na przykład z taniego kredytu gotówkowego w banku.

Licencja: Creative Commons