W opublikowanym ostatnio raporcie "Rzeczpospolita Internetowa w roku 2011" znalazłem szokujące dane! Tylko 61% polskich przedsiębiorców posiada firmowe strony www. Z poczty e-mail korzysta niewiele więcej, bo tylko 75% firm.

Data dodania: 2011-07-31

Wyświetleń: 1320

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

  Raport został przygotowany przez firmę HBI Polska. To niewyobrażalne, aby w czasach kiedy tysiące osób korzystają z Internetu na codzień nie umieścić swojej wizytówki! Najgorzej w raporcie wypadają jednoosobowe działalności gospodarcze, które według mnie koniecznie powinny korzystać z wszelkich form reklamy. W Polsce tylko 40% takich osób ma stronę WWW. A przecież posiadanie strony firmowej nie wiąże się z jakimiś kosmicznymi kosztami. Dla przykładu stworzenie takiej strony internetowej według gotowego szablonu, umieszczenie jej na serwerze oraz podpięcie pod serwis domeny może być całkowicie bezpłatne.

Wpisując dla przykładu Kod na darmową stronę www przedsiębiorca ma możliwość przetestowania jak dana strona wpłynie na jego wyniki - czy zwiększą się popularność a tym samym zyski. Po pół roku niestety trzeba już zapłacić. Nie są to jakieś wielkie koszty - raptem 600zł za cały rok. Dzieląc na miesięczny koszt wychodzi 50zł! A prowadząc działalność gospodarczą raczej stać nas taki wydatek. No chyba, że się mylę - jednak w takim przypadku po co w ogóle prowadzić DG?? Przedsiębiorca, który zastanawia się nad stworzeniem własnej strony www powinien się dobrze zastanowić, czy stać go na straty jakie może ponieść nie mając strony WWW.

Na naszym rynku znajduje się conajmniej kilka firm oferujących gotowe rozwiązania dla Biznesu. Oprócz gotowych szablonów stron do wykorzystania możemy skorzystać z darmowej domeny oraz konta hostingowego. Alternatywą takiego rozwiązania jest stały, niski abonament za te usługi. Tak, czy siak przy takiej ilości nie drogich rozwiązań grzechem jest nie mieć strony www.

Świat idzie do przodu - dlaczego nie iść razem z nim ?

Licencja: Creative Commons
2 Ocena