Często nazywane kolorowymi czasopismami dla pań. Dawniej nazywane "Tinami" czy "Paniami Domu". Obecnie na rynku medialnym w Polsce wychodzi kilka ciekawych tytułów. W niniejszym artykule skupię się na tych co mają dział plotek o znanych osobach.

Data dodania: 2011-05-24

Wyświetleń: 3054

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rewia

Prawie każda z nas interesuje się życiem znanych osób. Bohaterowie z małych ekranów dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem życiowym na łamach gazet. Są przeprowadzane z nimi wywiady, lub przytaczane ciekawostki z dnia codziennego. Dziennikarze podpatrują ich styl życia, ubiór i to gdzie spędzają czas wolny. Interesują ich obecni partnerzy oraz dzieci. Często zaglądają do domu gwiazd, aby zobaczyć jak mieszkają.

Na rynku polskim, aktualnie publikowane są następujące tygodniki: "Twoje Imperium", "Takie jest życie", "Rewia", "Życie na gorąco", "Na żywo". Co ciekawe wszystkie należą do wydawnictwa "Bauer", znanego bardziej z popularnego dziennika - "Fakt". Aby zmaksymalizować zyski, wydawca wyznaczył odpowiednie dni każdej z gazet. W poniedziałek plotki o gwiazdach dostarcza "Twoje Imperium". We wtorek chyba najbardziej nastawiony na świat show biznesu, ukazuje się tygodnik "Takie jest życie". W środę przeznaczony dla starszej grupy pań - "Rewia". W czwartek pojawia się "Na żywo" z silnym działem o artystach oraz "Życie na gorąco". W piątek ukazuje się dodatek "Faktu" pod tytułem "Gwiazdy".

Ze względu na ilość stron poświęconych gwiazdom, zdecydowanie przoduje "Takie jest życie" i "Na żywo". Najmniej plotek znajdziemy w "Rewii". Wszystkie tygodniki mają podobną cenę i ilość stron. Część jednak bardziej nastawiona jest na porady (Rewia, Twoje Imperium) a część na informacje ( Na żywo, Życie na Gorąco). Wszystkie z nich mają bogatą i odpowiednio przygotowaną szatę graficzną. Mnóstwo zdjęć nie nudzi czytelniczki. Prawie każdy ma też zapowiedź nowego numeru. Warto zauważyć, że tygodniki wychodzą kolejną po sobie, w każdy dzień tygodnia. Dzięki temu polska kobieta lubiąca "kolorowe pisemka" nigdy się nie nudzi.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena