Ostatnimi czasy coraz więcej ludzi dołącza do społeczności pokerowej. Ktoś zostaje odnoszącym sukcesy graczem, ktoś gra dla zabawy, inni po prostu nie mają nic lepszego do roboty.

Data dodania: 2011-05-14

Wyświetleń: 2078

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ostatnimi czasy coraz więcej ludzi dołącza do społeczności pokerowej. Ktoś zostaje odnoszącym sukcesy graczem, ktoś gra dla zabawy, inni po prostu nie mają nic lepszego do roboty. Oczywiście wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że poker może być doskonałym sposobem na zarobienie dużych pieniędzy, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że oprócz wygranych, można dostać mały dodatek w postaci rakebacku.

Czym jest rakeback?

Rakeback to suma pieniędzy, które dostaje się za każdą grę. To prosty sposób na odzyskanie części pieniędzy wydanych na grę w pokera. Rake jest tym, co stwarza okazję do zarabiania pieniędzy dla serwisów pokerowych. Poker roomy zarabiają na ściąganiu prowizji od każdej puli z każdego rozdania. Procent ten może się różnić, ale średnio wynosi  5%. Może wydawać się , że to niewiele, ale biorąc pod uwagę wzrost popularności pokera online oraz liczbę graczy rosnącą z każdym dniem, ilość rozgrywanych rozdań rośnie do ogromnych rozmiarów. Co za tym idzie, 5% daje całkiem sporą sumę, a zarobki poszczególnych poker roomów są ogromne.

Aby skorzystać z rakebacku stosuje się programy partnerskie. Pozwalają one na odzyskanie części wygranych w formie rakebacku. Aby otrzymać rakeback, najlepiej zarejestrować się w serwisie pokerowym korzystając z programu partnerskiego, który monitoruje płacone przez Ciebie prowizje w każdej rozegranej grze. Pod koniec miesiąca, poker room wypłaca swoim partnerom procent twojego rake’u w postaci rakeback.

Strony partnerskie, które otrzymują rakeback znalazły sposób na przyciągnięcie graczy, którzy zarejestrowali się za ich pośrednictwem w różnych poker roomach. Wypłacają graczom pieniądze (rakeback), który otrzymują od poker roomów. Na tym polega działanie rakebacku – obie strony wygrywają. Z pomocą dobrych ofert rakeback, partnerzy poker roomów przyciągają graczy, którzy dostają częściowy zwrot pieniędzy za każde rozegrane rozdanie.

Nawet w przypadku przegranej, gracze otrzymują rakeback. Rakeback płaci każdy, bez względu na to, czy wygrywa, czy też przegrywa. Wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, że za każde rozdanie płaci prowizję, albo po prostu nie zaprząta sobie tym głowy. Jednym z głównych założeń rakebacku jest pobieranie prowizji bez względu na wygraną czy przegraną.

By zarabiać pieniądze na grze w pokera nie trzeba zawsze wygrywać. Jedyne, czego trzeba się wystrzegać, to duże przegrane. Jeżeli uda Ci się utrzymać swój bankroll na tym samym poziomie rozgrywając dużą ilość rozdań, rakeback przyniesie całkiem niezły zarobek każdego miesiąca.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena