W powszechnej opinii panuje przekonanie, że poker to gra przypadku, ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Oczywiście każdemu graczowi może się zdarzyć dobra passa i karty, dzięki którym wygrywa kilka razy z rzędu. Niemniej jednak, profesjonalista doskonale wie, że cały przebieg gry to ciągła kalkulacja i statystyczne łamigłówki.

Data dodania: 2012-01-05

Wyświetleń: 2095

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ilość nie znaczy jakość

Przy obecnym rozwoju portali do gry w pokera online, gra ta stała się niezwykle popularna. Przy stołach pokerowych można spotkać graczy o różnych umiejętnościach, choć generalnie przeważają amatorzy. Ich znajomość zasad gry w pokera ogranicza się zazwyczaj jedynie do układu kart, ale są też i tacy, którzy bez tej wiedzy, również próbują swoich sił. Charakteryzują się oni grą bez konkretnej taktyki i nierzadko lekkomyślnością, dzięki czemu stanowią łatwy kąsek dla wprawionych pokerzystów.

poker online

Zasady blefu

Podstawowym błędem początkujących jest myślenie, że zawsze można blefować. Jednak jak pokazują statystyki skuteczny blef wcale nie jest taki prosty. Oto kilka zasad, które warto zapamiętać i stosować, aby wygrywać podczas gry w pokera online:

1. Umiejętności i sposób gry twoich przeciwników – jeśli twoi rywale to początkujący gracze, to blef nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż często grają oni do końca, mimo kiepskich kart. Mogą cię oni sprawdzić, przez co twój blef okaże się nic nie wart. Stracisz pieniądze i przypną ci łatkę blefiarza. Warto blefować jedynie tych przeciwników, którzy grają ostrożnie. Tacy gracze nie będą mieli odwagi cię sprawdzić.

2. Twoja dotychczasowa gra – jeśli do tej pory grałeś ostrożnie, to blef może wydać się bardzo podejrzany. Warto od samego początku gry stwarzać wrażenie gracza umiarkowanie odważnego, który gra za każdym razem inaczej (zwłaszcza przy takich samych kartach), dzięki czemu ciężko będzie cię rozgryźć.

3. Twoja pozycja przy stole – najbezpieczniej jest blefować, kiedy jesteś ostatni, gdyż znasz już wtedy grę pozostałych graczy.

4. Pierwsze karty na stole – Gdy we flopie pojawią się niskie karty, jest to idealny moment na blef. Przekonaj pozostałych graczy, że są one dla ciebie idealne.

5. Ilość osób przy stole - im więcej osób przy stoliku tym większa szansa, że ktoś sprawdzi twoje karty. Najlepiej, jeśli w grze pozostało maksymalnie dwóch graczy.

6. Żadne zasady nie są sztywne – nigdy nie zapominaj, że poker to gra, gdzie na bieżąco trzeba obserwować swoich przeciwników. Nawet, jeśli wydaje ci się, że dany moment jest idealny na blef, zwróć uwagę na grę rywali, aby nie wpaść w pułapkę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena