Zachowanie zimnej krwi to jedna z podstawowych umiejętności każdego dobrego gracza pokerowego. Niezależnie od sytuacji przy stole, trzeba ograniczyć liczbę sygnałów, które przeciwnicy mogliby odczytać i odpowiednio do nich dostosować swoje strategie. Ale łatwiej powiedzieć, niż to zrobić!

 

Data dodania: 2023-07-18

Wyświetleń: 75

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak zachować spokój, grając w pokera?

Dlaczego w ogóle spokój mógłby być zagrożony?

Przecież każdy pokerzysta – nawet zupełnie początkujący – zdaje sobie sprawę z tego, że zachowanie spokoju może przesądzić o wygranym lub przegranym rozdaniu. A skoro tak, to chyba jasne jest, że trzeba trzymać nerwy na wodzy, prawda? W teorii to proste, ale wyobraź sobie, że chwilę wcześniej, grając na automatach, zdobyłeś darmowe spiny bez depozytu, więc zapowiada się później ciekawa sesja. Albo że pokółciłeś się w domu, co raczej nie sprzyja zachowaniu kamiennej twarzy. Co więc zrobić?

Warunki uzyskania spokoju przy grze w pokera

Nie na wszystko będziesz mieć wpływ, ale warto zacząć od najbardziej podstawowych warunków – jeśli one nie będą spełnione, to raczej nie uda się osiągnąć wymaganego spokoju.

  • Świadomość, że zawsze możesz poddać rękę albo zakończyć sesję gry. Bycie przygotowanym na poddanie nawet dobrze zapowiadającej się ręki, jest podstawą zachowania spokoju w grze.
  • Przestrzeganie wybranej strategii. Nie musi ona być idealna, ale jeśli zdecydujesz się na grę zgodnie z określoną strategią zagrywania ręki i będziesz się tych reguł trzymać, to możesz niemal zupełnie wyeliminować nerwy z równania.
  • Znajomość sytuacji przy stole. Wszystkiego nigdy nie będziesz wiedzieć, ale jeśli trzymasz rękę na pulsie, kontrolujesz, jakie karty mogły trafić do którego z przeciwników, to łatwiej Ci zapanować nad emocjami.
  • Gra wyłącznie dla przyjemności. Jeśli kiedykolwiek usiądziesz do stołu po to, żeby wygrywać, a nie tylko po to, żeby się dobrze bawić, to od razu poczujesz nerwy. Wizyta w kasynie ma być formą rozrywki i niczym więcej.

Spróbuj uspokoić się w czasie gry

Poker bywa niezmiernie emocjonujący, daje wrażenia, jakich nigdy nie przeżyjesz, siedząc przy automatach, więc idealnego spokoju też nie utrzymasz. Ale kiedy poczujesz, że emocje biorą górę, nadal masz kilka możliwych wyjść.

  • Skup się na grze. Wróć myślami do strategii, znaczenia miejsca, jakie zajmujesz przy stole, przeanalizuj na chłodno sytuację, jeśli możesz, to odwołaj się do tablic pomocniczych.
  • Zastosuj techniki relaksacyjne. Nie będziesz mieć mnóstwa czasu na sesję medytacji, ale parę głębokich oddechów, twarde oparcie stóp na ziemi i przymknięcie na chwilę oczu może pomóc Ci szybko odzyskać równowagę.

Pamiętaj – nigdy nie graj, kiedy targają Tobą silne emocje. Jeśli wygrałeś sporą pulę i cieszysz się jak dziecko, ogranicz stawki lub zrób sobie chwilę przerwy. Co prawda odchodzenie od stołu po dużej wygranej nie do końca jest mile widziane, ale tym się nie przejmuj – grając w stresie możesz tylko popełnić więcej kosztownych błędów.

Pamiętaj, że gry hazardowe związane są z ryzykiem. Zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia – skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Gra w kasyno internetowym i u bukmachera jest wyłącznie dla osób pełnoletnich od 18 lat. Graj rozważnie i odpowiedzialnie. 

Artykuł jest skierowany do czytelników z po za Polski. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena