Napisano całe książki o właściwej strategii pokerowej. Oczywiście jeżeli myślisz o pokerowej karierze, na pewno warto byś przeczytał kilka pozycji znajdujących się na rynku. Warto jednak pamiętać, że opanowanie strategii wzniesie cię tylko na pewien poziom, a żeby odnieść prawdziwy sukces musisz pamiętać jeszcze o kilku istotnych aspektach. 

Data dodania: 2020-12-24

Wyświetleń: 856

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zostać lepszym pokerzystą?

Analiza rywali

Kiedy grasz w pokera jedną z kluczowych rzeczy jest analiza rywali. Zobacz jak się bawią i co robią w różnych sytuacjach - kiedy wchodzą do puli, kiedy podbijają, a kiedy pasują karty. Załóżmy, że bierzesz udział w turnieju online i gracz po twojej lewej wchodzi  w każde rozdanie, często ogląda zarówno flopa, turn, jak i river. Jeżeli rozegrano do tej pory 10 rozdań,  to jeszcze o niczym nie świadczy, ale gdy po kilkudziesięciu rozdaniach nadal uczestnicy w każdym rozdaniu, jest oczywiste że mamy do czynienia z rekreacyjnym graczem, który przyszedł po prostu pograć i nie ma wiedzy o tym na czym polega właściwa gra w pokera.

Ponadto, niektórzy gracze dają sygnały o sile swojej ręki. Zwykle mówi się wówczas o tellach. Podczas badania swoich przeciwników zobacz, jak wyglądają i zachowują się podczas udziału w rozdaniu. Czy zachowują się w inny sposób, gdy mają silną rękę lub gdy blefują? Czasami pojedynczy sygnał może zdecydować o tym czy sesja będzie wygrana, czy tez skończysz ją na minusie.

Rozpoznaj Wzorce

Wyżej wspomniałem przykład gracza, który miał tendencję do brania udziału w każdym rozdaniu. Wyobraź sobie, jak taka wiedza wpływa na potencjalny profit z sesji. Blefuje niemal w każdym rozdaniu, więc łatwo jest grać przeciwko takiemu rywalowi. Podczas obserwacji innych graczy, szukaj wzorców w ich zachowaniu. Niektórzy gracze zbyt często blefują, inni podbijają tylko wtedy gdy mają świetną rękę startową, a kolejni cały czas limpują i próbują złapać kogoś w pułapkę.

Oczywiście najtrudniej rywalizować z pokerzystami, którzy nie mają żadnych tendencji. Zwykle grają prostego pokera, ale mieszają swoje zagrania na tyle, że nie jesteś w stanie obstawić ich na konkretną rękę. Pamiętaj jednak, że mimo wciąż rosnącego średniego poziomu gracza, większość graczy nie wie dokładnie jak grać, a co za tym idzie możesz postawić ich na dany zakres rąk i wyłapać wzorce w ich zrachowaniach.

Opanuj swoje emocje

Przy pokerowym stole nie ma miejsca na emocje. Nie możesz sobie pozwolić na zbytnią ekscytację, gdy rozdaje układa się po twojej myśli lub na zdenerwowanie, gdy nie wszystko wychodzi tak jakbyś chciał. Kiedy grasz w pokera i pozwalasz na to, aby emocje przejęły nad tobą kontrolę, prowadzi to do błędów. Negatywne emocje mogą sprawić, że wpadniesz w tilt, a to prawie zawsze oznacza utratę pieniędzy. 

Nigdy nie podejmuj żadnych decyzji, jeżeli jesteś zły lub sfrustrowany. Może przypadkiem wygrasz jedną pulę lub dwie, ale to nigdy nie kończy się dobrze w dłuższej pespektywie czasu. Za każdym razem, gdy popełnisz błąd podczas gry w pokera, może cię to kosztować utratę pieniędzy. Za każdym razem, gdy poczujesz, że emocje biorą górę przy pokerowym stole, powinieneś od niego odejść i odpocząć do czasu uzyskania wewnętrznego spokoju.

Zostań mistrzem pozycji

Pozycja przy pokerowym stole jest jedną z najbardziej niezrozumiałych koncepcji, chociaż odgrywa bardzo duża rolę. Wielu graczy potrzebuje lat, aby zrozumieć faktyczną wartość pozycji przy stole. W kilku zdaniach ciężko streścić istotę pozycji przy stole, musisz jednak postrzegać swoją pozycję w odniesieniu do tego, gdzie znajduje się przycisk rozdającego. Im późniejsza jest twoja pozycja przy stole, tym lepiej dla Ciebie. Masz komfort, ponieważ wiesz już jakie decyzje podjęli twoi rywale i możesz w prosty sposób reagować na wydarzenia na boisku.

Wykorzystanie pozycji przy stole jest kluczowe do osiągnięcia długoterminowego sukcesu. Jeżeli jesteś na etapie poprawy swoich pokerowych umiejętności, z pewnością ten aspekt będzie dla Ciebie bardzo istotny i pomoże w zbudowaniu przewagi nad rywalami. Więcej cennych wskazówek na temat tego jak rozpocząć grę w pokera znajdziesz w Szkole Pokera GGPoker. 

Uwaga: Hazard jest niebezepieczny i może szkodzić, ponieważ istnieje ryzyko uzależnienia się i strat finansowych. Pamiętaj, że każda gra wiąże się z możliwością utraty pieniędzy i z wywołaniem szkodliwych dla psychiki skutków. Bądź odpowiedzialny!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena