Umowy pożyczek gotówkowych zawierane na odległość są w dzisiejszych czasach normą. Oferuje je wiele banków i większość instytucji finansowych, działając poprzez różne kanały dostępu – telefon, SMS, czy stronę internetową.

Data dodania: 2011-05-08

Wyświetleń: 2039

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jest to niewątpliwie interesująca forma zawierania pożyczek. Bez komplikacji, wychodzenia z domu, trudnych rozmów z pracownikami firmy pożyczkowej. Zalet jest wiele, ale są również minusy.

Minusami takiej formy zawierania umów pożyczek są problemy związane z brakiem kontaktu z biurem firmy pożyczkowej i ich pracownikami. Cały proces, poprzez który zawierane są pożyczki gotówkowe wbrew pozorom nie jest łatwy. Zawierając pożyczkę gotówkową przez Internet jesteśmy z tym kłopotem zdani wyłącznie na siebie. Sami musimy wybrać rodzaj pożyczki, zapoznać się z umowami, regulaminami czy kosztami. Należy dodać, że nie firmy pożyczkowe nie ułatwiają nam tej pracy, nie informując o wielu różnych opłatach, czy wymogach. Z uwagi na to, że umowy pisane są w sposób stricte prawniczy, przepełnione fachowymi określeniami, nie musimy ich rozumieć, a stąd prosta droga, do wykupienia pożyczki, która okaże się mniej korzystna niż mogłoby się wydawać.

Jak więc zawierać takie pożyczki? Recepta jest banalnie prosta. Podstawową sprawą jest zawieranie umowy na odległość, po poznaniu wszystkich jej szczegółów. A więc nie klikajmy odruchowo: zapoznałem się z warunkami umowy, a po prostu je przeczytajmy. Zapoznajmy się również z cennikiem kosztów i innymi opłatami, które będziemy musieli ponosić. Dopiero po przeczytaniu i zrozumieniu warunków umowy możemy je zaakceptować lub odrzucić. Podobnie postępujmy z innymi – istotnymi – elementami umowy.

 Popełniać błędy możemy przy zawieraniu prostych umów typu pożyczki prywatne. Pożyczka przez Internet, jest prawnie zawartą, chronioną przez prawo, nakładającą na strony prawa i obowiązki umową. Należy wiedzieć jednak, że i w tym przypadku chroni nas prawo. Jeśli w ciągu 14 dni, od zawarcia umowy na odległość uznamy, że jest niekorzystna, możemy z niej zrezygnować bez podania przyczyn.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena