Tak, a dlaczego nie! Wiele osób, które ukończyły 60 rok życia lub nawet starszych, czuje się nieatrakcyjnie i wychodzi z założenia, że życie seksualne już ich nie dotyczy. Nic bardziej mylnego!

Data dodania: 2011-04-22

Wyświetleń: 3364

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niestety dodatkowo niekorzystny wpływ na funkcjonowanie wspomnianych dość powszechnych opinii ma fakt, iż w telewizji, Internecie oraz prasie i filmach występuje bardzo wiele osób młodych, które wprost emanują seksem i przez zdecydowanie większą część społeczeństwa uznawane są za bardziej seksualne, niż osoby starsze, które chcąc nie chcąc widząc to zaczynają sądzić lub nawet nabierać pewnych kompleksów odnośnie własnej seksualności.

Wbrew powszechnym stereotypom, jak potwierdzają badania naukowe, osoby po 60 roku życia, a nawet starsze są w pełni zdolne do współżycia, a ich seksualność niczym nie różni się od tej jaką wykazywali za młodu. Naukowcy w swych rozważaniach idą nawet o krok dalej twierdząc, że takie aspekty jak brak możliwości pojawienia się niechcianej ciąży, posiadanie większej ilości wolnego czasu oraz co bardzo ważne zdaniem psychologów stabilność emocjonalna i pewność tego, czego się chce od życia zdecydowanie przemawiają za współżyciem i mogą sprawić, iż z wiekiem będzie ono bardziej satysfakcjonujące.

W związku z powyższym, co jest potrzebne aby w pełni cieszyć udanym seksem po 60 roku życia?

Przede wszystkim należy zadbać o siebie, o swoją kondycję psychiczną i fizyczną w myśl zasady, że jeśli Ty będziesz czuł się dobrze sam ze sobą, Twój partner również.

Oto kilka wskazówek jak sprawić, by seks po 60 roku życia stał się jeszcze lepszy:

Bądźcie odkrywcami - poznawajcie się, badajcie każdy aspekt swojej intymności i seksualności, nie bójcie się eksperymentować i pamiętajcie, że macie czas i swobodę wyboru, dlatego jeśli coś nie działa, warto to zmienić i wypróbować coś nowego.

Przytulajcie się i całujcie kiedy tylko macie na to ochotę, gdyż tego typu zachowanie wzmaga romantyzm, przyczynia się do poprawy nastroju, a przede wszystkim może stanowić dobrą bazę pod rozwój dalszych wydarzeń,  zaś brak pocałunków i bliskości może wpływać bardzo negatywnie nie tylko na dalsze pożycie ale również cały związek.

We własnej sypialni możemy być kim chcemy. Uchodzimy za dość konserwatywne społeczeństwo i wiele tematów posiada nadal status tabu, a przecież nikt tak naprawdę nie zagląda nam do sypialni, dlaczego więc nie spróbować czegoś zupełnie nowego, jak miłosne gierki i przebrania, różne scenariusze zabaw erotycznych pomogą nam się zrelaksować, pośmiać i sprawią, że seks będzie przyjemną zabawą i zacznie nam dawać oczekiwaną radość.

Kreatywność rodzi pożądanie, dlatego zostaw partnerowi miłosny liścik z odrobiną pikantnych, uwodzicielskich słów, nie bój się, że go zaskoczysz… przecież właśnie o to chodzi. Mała karteczka na nocnej szafce lub w łazience przed wyjściem do pracy, sprawi, że Twój partner chętniej wróci do domu po pracy lub od razu będzie się starał zrewanżować czymś równie niespodziewanym.

Rozmawiajcie ze sobą – to podstawa udanego związku. Wymieniajcie poglądy i mówcie co Wam przeszkadza lub czego oczekujecie od partnera. Pamiętajcie, że jesteście dorośli i potraficie się porozumieć, a jeśli macie ochotę na coś niecodziennego, Wasz partner nie dowie się o tym w inny sposób niż od Was samych.

Zabawki i gadżety erotyczne są jak najbardziej wskazane i z pewnością wzbogacą Wasze życie erotyczne. Korzystajcie z wszelkiego rodzaju akcesoriów, zabawek i wspomagaczy. Lubrykanty, olejki do masażu erotycznego, stymulatory dla kobiet i mężczyzn – to wszystko powstało z myślą o osobach które lubią i potrafią eksperymentować. Nie bójcie się więc korzystać z tego co pomoże Wam spotęgować zadowolenie i rozkosz u siebie i partnera.

Pamiętajcie, że życie po 50-tce to więcej wolnego czasu, często dorosłe, mieszkające osobno dzieci, stabilna sytuacja finansowa i w końcu upragniona możliwość wypoczynku, wspólnego spędzania czasu i cieszenia się sobą i tylko sobą. Dlaczego więc nie pójść o krok dalej i wzniecić w sobie to, co wydaje nam się że już dawno wygasło?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena