Wyobraź sobie taką sytuację:  Budzisz się rano. Przeciągasz się, ziewasz. I z niewiadomego powodu masz wspaniały humor. Nawet chce Ci się śpiewać. Wstajesz z łóżka.

Data dodania: 2011-04-20

Wyświetleń: 2259

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

I ze zdziwieniem stwierdzasz, że naprawdę coś jest z Tobą nie tak. Ale w bardzo pozytywnym znaczeniu. Czujesz się jakaś lżejsza i swobodniejsza. I koszula nocna/piżama jakoś inaczej na Tobie układa. Nie opina Ci brzucha jak zwykle. Od razu przypominasz sobie jak to było kilka lat temu, kiedy miałaś kilka kilogramów mniej i jak się cieszyłaś z płaskiego brzuszka.

Idąc do łazienki wyraźnie też odczuwasz, ze jesteś pełna energii. I to dziwne uczucie radości, które pojawiło się ni stąd, ni owąd. Bardzo się dziwisz, że czujesz się taka lekka, jakby po nocy ubyło Ci lat! Myjesz zęby i odruchowo spoglądasz w lustro. I wtedy....

Szczoteczka sama wypada Ci z rąk. Serce niemal podchodzi Ci do gardła. Nie możesz wprost uwierzyć, w to co dostrzegasz w lustrzanej powierzchni. To nie może być prawda! To nie jesteś Ty. Tak wyglądałaś przecież, kiedy byłaś o niebo szczuplejsza. Od lat nie widziałaś siebie tak odmłodzonej, wypoczętej i zrelaksowanej. Nawet wydaj Ci się, że teraz wyglądasz wręcz lepiej niż kilka lat temu.  I ta wewnętrzna radość buszująca w Twoim wnętrzu, te przyjemne dreszcze ogarniające Twoje ciało. Ta lekkość i łatwość poruszania....

Czy w trakcie czytania podążałaś za moimi słowami i faktycznie zaczęłaś doznawać  sugerowanych uczuć? Poczułaś się lżejsza i radośniejsza?

A jak się czujesz teraz? Czyż nie jesteś bardziej odprężona i radośniejsza? Jestem na 100% pewna, że tak. To, co przed chwilą przeprowadziłyśmy, to tylko mały przykład tego jak medytacja/kierowana wizualizacja może zadziałać na Twoje postrzeganie siebie, Twojego ciała i uczuć, jakie doznajesz.

Była to Tylka mała próbka. By uzyskać konkretny efekt w postaci schudnięcia oczywiście nie wystarczy jednorazowe przeprowadzenie wizualizacji. Potrzebna jest systematyczna praca z medytacją. Musisz widzieć tez co chcesz wizualizować  by efekt końcowy był dla Ciebie zadawalający.

W następnym artykule podsunę Ci więcej pomysłów odnośnie zastosowania twórczej wizualizacji/medytacji do odchudzania. Podam Ci też więcej szczegółów jak z niej korzystać na co dzień, by pozbyć się nadmiaru kilogramów.

Pozdrawiam serdecznie

Barbara Łukowiak

Licencja: Creative Commons