Każda z nas jest inna. Różnimy się kolorem włosów, oczu. Różne są odcienie naszej skóry. Niełatwo jest zrobić idealny makijaż, który bedzie uniwersalny. Fantastyczny wygląd dopasowany jest zawsze do indywidualnego typu urody. Oto siedem moich sposobów na idealny makijaż.

Data dodania: 2011-03-27

Wyświetleń: 2989

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

SPOSÓB PIERWSZY- Ważne jak zaczynasz !

Pierwszym krokiem do idealnego makijażu jest pielęgnacja. Właściwa pielęgnacja cery pod makijaż jest czym innym niz pielęgnacja po prostu.

Pod makijaż wybieraj kremy, które dobrze współpracują z twoim podkładem. Nie wałkują podkładu, nie brylą się  w połaczniu z fluidem. Ja najbardziej lubię kremy leciutkie, które szybko się wchłaniają.

Ale sam krem, to nie wszystko. Fajnie jest dla skóry, gdy ma dopasowany do swoich potrzeb cały program pielęgnacyjny. Dobre mleczko oczyszczające cerę i dobrany tonik, to kosmetyki które spowodują jeszcze lepszą elastyczność twarzy. Gdy skóra się naje i napije będzie Ci za to wdzięczna. Podziękuje promienną energią, wygładzeniem i ładnym kolorytem.

SPOSÓB DRUGI- Wygląd bez skazy !

Jeśli przesladują Cie wypryski, użyj korektora. Powinien idealnie wpasować się w koloryt cery i twojego podkładu. Jeśli nałozysz korektor bezpośrednio na krostkę, rozklepiesz i przykryjesz podkładem- będzie ok. Sama zapomnisz , gdzie masz tę zmnianę.

Cienie pod oczami zniwelujesz pisakiem rozświetlającym. Wybieraj te, które mają specjalne pigmeny luminoptyczne i rozpraszają swiatło. Taki kosmetyk nie przykrywa tylko tonuje. Daje inne rozpraszanie światła w miejscu, gdzie go położyłaś. Poznasz, że jest dobry. Od razu pierwsza cieniutka warstwa zniweluje cienie pod oczami.

Jeśli chcesz ukryć zaczerwienienia na skórze, użyj podkładu, który ma w sobie choćby trochę pigmentów żółtych lub kremowych. Zobaczysz jak ładnie przyciszą czerwone naczynka.

SPOSÓB TRZECI-  Idealny odcień !

Właściwy podkład spowoduje, że twoja buzia będzie miała idealny, nieskazitelny odcicień.Warto o to zadbać. W tym celu możesz nałożyć dwa lub trzy odcienie na policzek. Wybierz taki, który znika na tle twojej skóry.

Obie wiemy, że pigmentacja ludzkiej skóry bywa mocno skomplikowana. Zdarzają się przypadki, w których warto zmieszać dwa odcienie podkładu, żeby osiągnąć ten absolutnie idealny .

SPOSÓB CZWARTY- Otul mnie !

Puder jest ci potrzebny przynajmniej z dwóch powodów. Fenomenalnie utrwali położony podkład. Nie będziesz więc myśleć w ciągu dnia o poprawkach makijażu. Osłoni twoją buzię przed wiatrem, słońcem, deszczem.

Ja najchętniej używam pudrów mineralnych. Są leciutkie, niewidoczne na twarzy, a  do tego korzystnie wpływają na kondycję skóry.

SPOSÓB PIĄTY- Niezwykłe spojrzenie !

Oczy mogą zrobić piorunujące wrażenie. Mogą być intrygujące, żywe, wyraziste. Wiesz jak to zrobić?

Dobierz odpowiednie do twoich tęczówek odcienie cieni. Kolory cieni powinny łagodnie przechodzić jeden w drugi, a nie wyglądać jak pasy.

Baw się intensywnoscią cieni. Do modelowania powieki wybierz sobie cienie rozświetlające i akcentujące kolor twoich teczówek.

SPOSÓB SZÓSTY- Namaluj sobie uśmiech !

Namaluj zarys ust konturówką. Wypełnij kontur:

a- w wersji eleganckiej- pomadką ,

b- w wersji ekspresowej- błyszczykiem

SPOSÓB SIÓDMY- W finale róż- i już !

Nikt nie pozna, że jesteś blada. Omieć kości policzkowe delikatną mgiełką pudrowego różu. Najbezpieczniej dać go na szczyty kości  policzkowych, Niektóre babeczki tak kochają róż, że nie rozstałyby się z nim nawet na bezludnej wyspie!

Miłego malowania !

Licencja: Creative Commons
0 Ocena