Oczy to element twarzy, który potrafi wyjątkowo przykuwać uwagę — nie bez powodu mówi się, że są zwierciadłem duszy! Chcąc je optycznie powiększyć, warto zastosować kilka przydatnych makijażowych trików. O czym trzeba wiedzieć?

Data dodania: 2020-10-20

Wyświetleń: 772

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Makijaż powiększający oczy - przydatne wskazówki

Powiększanie oczu — dobrane cienie

By uzyskać efekt powiększonego oka, na powiekę należy nałożyć dwa odcienie, co pozwoli na uzyskanie kontrastu. Przyda się do tego odpowiednia paleta cieni – zawierająca kolory ciemniejsze, jaśniejsze oraz odcienie rozjaśniające.

Górną powiekę malujemy jasnym cieniem: całą powiekę pokrywamy kosmetykiem matowym, a ten rozświetlający stosujemy w ograniczonej ilości — tylko na środku powieki.  Aby cień miał właściwości rozświetlające, musi dawać efekt połysku: świetnie sprawdzą się odcienie metaliczne. W zewnętrznym kąciku oka nakładamy kolor ciemniejszy i matowy — efekt kontrastu zapewnia wyraźne powiększenie oczu. By go pogłębić, można zastosować dodatkowo odrobinę rozświetlacza w wewnętrznym kąciku oka.

Kredka do oczu — skuteczne narzędzie

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielką różnicę w wyglądzie oka można uzyskać, stosując zwykłą, czarną kredkę. Kredka do oczu daje możliwość podkreślenia górnej linii powieki — dzięki temu rzęsy wydają się gęstsze, a oko większe. Kredkę można zastosować również na wewnętrznej stronie górnej powieki.

Nigdy jednak nie należy obrysowywać kredką całego oka! To często popełniany błąd — tak wykonany makijaż zmniejsza jednak oczy.

Odpowiednie podkreślenie brwi

Kształt brwi nadaje twarzy wyrazistość i sprawia, że spojrzenie staje się jeszcze bardziej intensywne. Aby oczy sprawiały wrażenie większych, warto zastosować jasny cień pod samą linią brwi: daje to efekt rozświetlenia i zwiększenia powierzchni powieki.

Brwi należy kształtować tak, by układały się raczej ku górze. Dzięki takiemu podkreśleniu optyczne otworzymy oko.

Malując oczy w odpowiedni sposób, możemy skutecznie wydobyć ich piękno i czuć się pewnie na co dzień. Kosmetyki niezbędne do wykonania makijażu powiększającego oczy można znaleźć na Eveline.pl.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena