Dla wielu największe marzenie, dla innych codzienność – praca wizażystki, choć zdecydowanie nie jest łatwa, przez wielu podziwiana jest z utęsknieniem. Wizażystka lub wizażysta, to jednak tytuł, który przyjmowany jest przez wielu ludzi. Jakie imiona w branży makijażu lśnią jednak najbardziej?

Data dodania: 2017-10-25

Wyświetleń: 1480

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

1. Ewa Gil. Makijażystka o imponującym, bo blisko 20 letnim, doświadczeniu. Znana zarówno z prywatnych makijaży gwiazd, takich jak Ewa Farna, Katarzyna Nosowska czy Kinga Rusin, jak i znanych programów telewizyjnych, w tym m. in.: „Taniec z Gwiazdami”, „The Voice of Poland” i „You Can Dance”. Przez wielu nazywana jest jedną z najbardziej znanych wizażystek w Polsce.

2. Agnieszka Broda. Mentorka dla wielu znanych makijażystów, właścicielka szkoły Biar Beauty Group. Specjalistka metody zagęszczania rzęs brytyjskiej marki Nouveau Lashes. Jej sukces opiera się na wieloletnim doświadczeniu i międzynarodowej współpracy. Jest również wykładowcą z dziedzin makijażu w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Współpracuje również z wieloma gwiazdami (m. in. Justyną Steczkowską, Tomaszem Kotem i Adą Szulc) oraz magazynami kobiecymi, takimi jak Elle, Joy czy In Style.

3. Magda Pieczonka. Wizażystka, o której głośno w polskiej branży beauty. Absolwentka szkoły, opisanej wyżej Agnieszki Brody. Znana zarówno z pracy przy takich programach, jak np. „Mam talent”, ale także z bogatej współpracy dziennikarskiej, na rzecz szeroko pojętej prasy kobiecej.

4.Matylda Bojda. Jej codzienna praca polega na wykonywaniu makijaży codziennych oraz na wyjątkowe okazje. Stale współpracuje jednak, jako wizażystka na planach zdjęciowych. Zwyciężczyni konkursu dla wizażystów „Ale Meksyk”.

5.Ewa Grzelakowska-Kostoglu. Znana bardziej jako „Red Lipstick Monster”, aktywnie działająca YouTube’rka, której przygoda z makijażem rozpoczęła się od ukończenia kosmetologii, a także częstej pracy na planach zdjęciowych, gdzie zdobywała swoje doświadczenie w dziedzinie makijażu. Autorka jednej z najbardziej popularnych polskich książek dotyczących wizażu ostatnich czasów. Obecnie jest bardzo popularną internetową ekspertką makijażu, choć jej wizażowa kariera nie skupia się już na pracy przy sesjach zdjęciowych czy malowaniu gwiazd.

Za pięknym wyglądem gwiazd, a także rozpowszechnianiem najnowszych trendów w makijażu, najczęściej stoi doświadczona wizażystka. Jeśli wizaż lub charakteryzacja, to tematy Ci bliskie, imiona, o których najgłośniej w tej właśnie branży, zdecydowanie powinny być Ci znane.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena