Przed Tobą wyjątkowy Dzień Ślubu? Sprawdź, co radzi wizażystka!

Data dodania: 2017-11-22

Wyświetleń: 3063

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Makijaż ślubny - 3 triki makijażystki

Porad dotyczących makijażu ślubnego można znaleźć w internecie wiele. Nic dziwnego, tak jak makijaż na każdą inną okazję, jego estetyka jest kwestią bardzo indywidualną.

Makijaż ślubny jest jednak najprawdopodobniej jedynym, którego powtórzenie na samej sobie nie zdarza się często. Aby być z niego w pełni zadowoloną, spróbuj zastosować przy Twoim makijażu ślubnym te 3 sprawdzone triki.

  1. Próba generalna. Każda przyszła Panna Młoda, która decyduje się na wykonanie makijażu ślubnego u wizażystki, wie zapewne, jak ważne jest wykonanie makijażu próbnego. Pozwala on na zapoznanie się z technikami pracy wizażystki, a także wprowadzenie pewnych możliwych jeszcze na tym etapie zmian. Tak samo powinno być także, jeśli wykonujesz makijaż ślubny samodzielnie! Spróbuj pomalować się tak, jakbyś chciała wyglądać w czasie ślubu, już na długo przed faktycznym wielkim dniem. Aby mieć pewność, że wygląd będzie niezawodny, postaraj się ubrać na siebie koszulę lub t-shirt w kolorze podobnym do sukni ślubnej i zrób sobie kilka zdjęć, także z fleshem! Pozwoli to stwierdzić, jak będziesz wyglądać w pełnej kreacji i w obiektywie fotografa.
  2. Mniej nie znaczy więcej? Wspomniana wyżej lampa błyskowa, a także dodatkowe godziny, w czasie których Twój makijaż będzie musiał przejść próbę dziesiątek uścisków, tańca i posiłków… To wszystko wpływa niezbyt korzystnie na wygląd makijażu. Jak temu zarazić? Jak się okazuje, w przypadku makijażu ślubnego, warto nałożyć więcej wszelkiego rodzaju produktów, niż zazwyczaj. Dotyczy to zarówno kremu nawilżającego, jak i tuszu do rzęs. Ważne, aby wykonany makijaż ślubny dobrze zakrywał wszelkie niedoskonałości i wyeksponował liczne zalety Twojego wyglądu, nie oszczędzaj więc na podkładzie czy pudrach do konturowania. Mimo to, ważny jest tutaj balans. Przesada zdecydowanie nie jest wskazana.
  3. Niezawodne klasyki. Potrafisz namalować idealną czarną kreskę? Do perfekcji opanowałaś makijaż w stylu smokey eyes? Trzymaj się wypracowanego stylu! Makijaż, którego wykonanie nie sprawia Ci większego kłopotu, będzie świetnym rozwiązaniem w tym stresującym i pełnym emocji dniu. Doda Ci pewności siebie, której w dniu ślubu tak bardzo potrzebujesz.

Trzy opisane wyżej triki pomogą Ci osiągnąć zamierzony efekt w przypadku makijażu ślubnego. Najważniejszą radą jest jednak przede wszystkim: pamiętaj o własnym zadowoleniu. Dzień ślubu ma być dla Ciebie pełnym szczęścia i zadowolenia. Polegaj na własnej intuicji. Pewność siebie jest najpiękniejszym dopełnieniem makijażu ślubnego.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena