Przy tworzeniu makijażu ślubnego należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim podkład powinien być dobrany do typu urody i tonacji kolorystycznej, gdyż zły jego dobór może przyczynić się do niepożądanych rezultatów.

Data dodania: 2016-03-17

Wyświetleń: 992

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ślub jest niesamowicie ważnym wydarzeniem, dlatego też makijaż musi być perfekcyjnie wykonany. Jego głównym zadaniem jest delikatne podkreślenie urody kobiety niwelując wszelkie niedoskonałości cery. Musi być również trwały, aby wytrzymał przebieg całej ceremonii ślubnej i wesela. Powinien zawierać elementy makijażu fotograficznego, aby dobrze prezentował się na pamiątkowych fotografiach z sesji zdjęciowej.

Głównymi elementami makijażu ślubnego, są:

  • Podkład – najlepiej o ton ciemniejszy od koloru cery, aby dobrze się prezentował przy ostrym świetle flesza.
  • Puder – zapobiega błyszczeniu się twarzy. Nadmiar pudru można usunąć po 3 minutach pędzlem.
  • Makijaż oczu – dopasowywany jest do danego typu urody panny młodej.
  • Róż na skronie – powoduje świeży wygląd twarzy
  • Makijaż ust – rozpoczyna się go od korekty kredką, która powinna mieć kolor pomadki lub ciut ciemniejszy.

 

Należy również pamiętać o kilku istotnych zasadach podczas tworzenia makijażu ślubnego:

  • W przypadku jasnej karnacji, zabrania się korzystania z solarium.
  • Przy wrażliwej cerze nie zaleca się korzystania z mocnych zabiegów złuszczających.
  • Cerę należy nawilżyć przy pomocy maseczek.
  • Warto stosować peeling enzymatyczny.

 

W makijażu ślubnym unika się mocnych kolorów. Stawia się przede wszystkim na delikatny make-up. Każda kobieta w tym dniu powinna wyglądać świeżo i promiennie. Makijaż to tylko taki dodatek do ślubnej stylizacji. Ma podkreślić i wydobyć piękno kobiety, więc nie powinien znacząco się rzucać w oczy, dlatego pamiętaj o tym przyszła Panno Młoda!

Wykonanie tego typu makijażu wymaga sporych umiejętności i wiedzy, dlatego też jeśli pragniesz w dniu ślubu wyglądać zjawiskowo, to warto pomyśleć o tym, aby wybrać się do profesjonalnej wizażystki. W łatwy sposób z pomocą komputera z dostępem do internetu nawiążesz kontakt z tego typu osobą oferującą takie usługi. Wystarczy podać w wyszukiwarce sprecyzowane zapytanie z lokalizacją, a po chwili otrzymasz dane kontaktowe do wizażystek i makijażystek w Twoim mieście zamieszkania. Jest to wygodna opcja, z której korzysta mnóstwo osób. Ty też tak możesz ; -)

Licencja: Creative Commons
0 Ocena